Strona główna » Centrum wiedzy » Księgozbiór IWP

KSIĘGOZBIÓR IWP

IWP posiada jeden z największych w kraju i na świecie księgozbiorów wyspecjalizowanych w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.
Zbiory obejmują szeroki obszar wiedzy z zakresu m.in. historii i rynku designu, architektury, projektowania, grafiki użytkowej, estetyki, badań ergonomicznych, wprowadzania nowego produktu na rynek oraz polskich i zagranicznych przykładów wdrażania projektów wzorniczych.

Zbiory IWP to na bieżąco aktualizowana, wielojęzyczna kolekcja wydawnictw z całego świata, która liczy ponad 40 tysięcy egzemplarzy. Wśród nich są unikatowe na skalę międzynarodową pozycje z XIX i początków XX wieku. Rozpoczęliśmy proces ich digitalizacji, np. wydany około 1910 roku Katalog fabryki Krister Porzellan.

W księgozbiorze Instytutu Wzornictwa Przemysłowego jest 500 tytułów czasopism, większość to jedyne egzemplarze biblioteczne w kraju. W katalogu zbiorów on-line dostępna jest również baza abstraktów z wybranych artykułów, stanowiąca ważne źródło informacji z zakresu rynku designu.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego udostępnia w Internecie katalog najbogatszych w Polsce i na świecie zbiorów wydawnictw o designie. Obecnie kładziemy szczególny nacisk na rozbudowę naszych zbiorów o publikacje poświęcone wdrażaniu nowego produktu.

W celu skorzystania ze zbiorów IWP należy wypełnić Wniosek o udostępnienie publikacji ze zbiorów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Aby otrzymać szczegółową instrukcję oraz wniosek, na podstawie którego można skorzystać z biblioteki - prosimy o kontakt z Panem Januszem Wasilewskim.
j.wasilewski@instytutwzornictwa.com

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych


bw03.jpg

Katalog zbiorów IWP zawiera trzy bazy: Baza Książek, Baza Dostępnych Czasopism, Baza Artykułów. Katalog umożliwia wyszukiwanie poprzez autora, tytuł publikacji, słowa kluczowe, wydawcę. Istnieje możliwość z korzystania z opcji wyszukiwania zaawansowanego i połączenie wszystkich kryteriów wyszukiwania. Baza zawiera ok. 35 tys. opisów.

 

 


Zobacz także:


Słownik Projektantów Polskich
Internetowa Biblioteka Wzornictwa

 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Janusz Wasilewski
Tel. (22) 860 02 44
e-mail: janusz_wasilewski

Katarzyna Figura
Tel. (22) 860 00 82
e-mail: katarzyna_figura