Ruszyła 27. edycja konkursu Dobry Wzór, w którym jak co roku, Instytut Wzornictwa Przemysłowego nagrodzi najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Tegoroczna baza to 1995 produktów i usług, które zostały wytypowane przez badaczy Instytutu. Ich producenci i projektanci są właśnie zapraszani do wzięcia udziału w konkursie. Wszystkie produkty i usługi, które zostaną zgłoszone do konkursu, przejdą przez dwa etapy eliminacji: pierwszy w lipcu, kiedy zgłoszenia oceni jury profesorskie i drugi, w październiku, kiedy ścisłą czołówkę nagrodzi jury interdyscyplinarne – złożone z ekspertów wdrożeń przemysłowych i designu. Zaproszone firmy mogą potwierdzać udział w konkursie do 26 czerwca 2020 r. przez stronę konkursu. Zapraszamy! »

Zapraszamy na stronę konkursu Dobry Wzór - na której znajduje się formularz zgłoszeniowy dla firm zaproszonych do konkursu Dobry Wzór, wszystkie informacje i aktualności dotyczące aktualnej edycji konkursu, a także ogromne archiwum finalistów i laureatów poprzednich edycji. dobrywzor.com.pl »

Trwa nabór wniosków do Poddziałania 1.2.3 Bony na innowacje dla MŚP, realizowanego w ramach RPO Województwa Małopolskiego. To program regionalny dofinansowujący mikro, małym i średnim przedsiębiorcom z województwa małopolskiego dostęp do wysokiej jakości usług badawczo-rozwojowych oraz proinnowacyjnych, istotnych w procesie opracowywania nowych lub ulepszonych produktów, usług bądź też zmian procesowych w przedsiębiorstwie. Zapraszamy do współpracy z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego, który z powodzeniem zrealizował jako wykonawca Bony na innowacje w ramach działania 2.3.2 PO IR na rzecz przedsiębiorstw z różnych branż. Więcej informacji »

Instytut Wzornictwa Przemysłowego, jako wykonawca audytów wzorniczych oraz strategii wzorniczych zaprasza mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie Polski wschodniej, do współpracy w ramach Działania 1.4 "Wzór na konkurencję". Audyt umożliwia diagnozę firmy m.in. pod względem jej potencjału i potrzeb wzorniczych, oferty produktowej, stosowanych technologii, strategii marketingowej, a także charakterystyki klientów i konkurencji. Więcej informacji »

2020-06-03

OGŁOSZENIE o postępowaniu kwalifikacyjnym na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki Instytut Wzornictwa Przemysłowego z o.o. w Warszawie

Rada Nadzorcza Instytutu Wzornictwa Przemysłowego Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (dalej: „Spółka”) podaje do publicznej wiadomości, że wszczyna postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki. »

2020-05-29

Zarząd Instytutu Wzornictwa Przemysłowego sp. z o.o postanawia o funkcjonowaniu Spółki w sposób ograniczający ryzyka związane z epidemią.

Pracownicy Spółki, których charakter pracy na to zezwala, zostają skierowani do pracy zdalnej zgodnie z art. 3 Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. »

2020-05-28

Dostępność Plus szansą na dofinansowanie projektów, które poszerzą grupy docelowe produktów firmy

Program Dostępność Plus to możliwość dla przedsiębiorców dofinansowania projektów, które – dzięki uniwersalnemu projektowaniu - będą uwzględniać potrzeby zarówno obecnych odbiorców firmy, jak i osób starszych oraz z ograniczeniami w mobilności czy percepcji. »

2020-01-10

Bezpłatne Doradztwo Biznesowe Dla Firm

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zaprasza firmy z Warszawy i okolic do udziału w XI edycji Projektu Bezpłatne Doradztwo Biznesowe Dla Firm, który będzie realizowany w czerwcu 2020 r. Firmy zainteresowane współpracą proszone są o wypełnienie Ankiety Zgłoszeniowej (w wersji angielskiej) i odesłanie jej na adres doradztwo@biznes.edu.pl do 28 lutego br. »

2019-10-18

Wykład otwarty w ramach pilotażu programu rezydencji naukowo-artystycznej ART + DESIGN + SCIENCE

Wykład odbędzie się w ramach Pilotażu programu rezydencji naukowo-artystycznej ART + DESIGN + SCIENCE wzorowanej na formacie „European Digital, Art and Science Network”, której celem jest połączenie sztuki i projektowania z nauką. Partnerem Pilotażu jest IWP. »

2019-10-14

Odłamki – wystawa prac Lubomira Tomaszewskiego w Kordegardzie

Od 2 października do 3 listopada w Kordegardzie Galerii Narodowej Centrum Kultury prezentowana jest wystawa prac projektanta i rzeźbiarza Lubomira Tomaszewskiego. To druga ekspozycja prac artysty w Kordegardzie i powrót do galerii po 55 latach. W rok po śmierci artysty w Kordegardzie pojawiły się zarówno najsłynniejsze porcelanowe polskie działa, jak też prace amerykańskie. »

Sonda

Czy interesuje Cię tematyka projektowania usług (service design)?

Tak
Raczej tak
Ani tak, ani nie
Raczej nie
Nie