Trwa nabór wniosków do działania 2.3.2 POIR „Bony na Innowacje dla MŚP” etap I usługowy. To unikalny ogólnopolski program dofinansowujący na tę skalę wzornictwo, w którym wykonawcami mogą być jednostki naukowe i centra badawczo-rozwojowe. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w zakresie opracowania nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu, usługi, technologii lub nowego projektu wzorniczego. Więcej informacji »

Instytut Wzornictwa Przemysłowego, jako wykonawca audytów wzorniczych oraz strategii wzorniczych zaprasza mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie Polski wschodniej, do współpracy w ramach Działania 1.4 "Wzór na konkurencję". Audyt umożliwia diagnozę firmy m.in. pod względem jej potencjału i potrzeb wzorniczych, oferty produktowej, stosowanych technologii, strategii marketingowej, a także charakterystyki klientów i konkurencji. Więcej informacji »

W dniu 11 czerwca 2019 r. w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju przy ul. Wspólnej 2/4 w Warszawie odbędzie się konferencja zatytułowana „OPŁACALNOŚĆ INWESTYCJI WE WZORNICTWO. Jak wprowadzić zmiany wzornicze w firmie i odnieść rynkowy sukces!” • Czym jest wzornictwo w biznesie i dlaczego warto w nie zainwestować? • Jaką rolę pełni projektant w procesie wprowadzania zmian wzorniczych w firmie? • Jak wprowadzić zmiany, aby odnieść rynkowy sukces? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą podczas konferencji praktycy wzornictwa przemysłowego. Więcej »

Konkurs Dobry Wzór wreszcie ma swoją własną stronę! Znajdziemy na niej wszystkich Finalistów i Laureatów nagród bieżącej edycji, Produkty Rekomendowane oraz stale rosnące archiwum konkursu, w którym znajdziemy setki produktów i usług z lat 2006 - 2018. Nowa strona www to także filmy, wywiady z Laureatami i Finalistami, wirtualna wystawa, aktualności związane z konkursem, galerie zdjęć oraz Sukcesy uczestników - czyli nasze obserwatorium dalszych osiągnięć produktów i firm, które nagrodziliśmy.Odwiedź stronę konkursu Dobry Wzór >> »

2019-08-08

Znamy już 115 finalistów konkursu Dobry Wzór 2019!

To ci, których wybrała do finału Komisja Ekspertów. Ich produkt będzie pokazany na wystawie w IWP i w książkowym katalogu konkursu, będą zaproszeni na Galę. To oni będę walczyć o nagrody: Dobry Wzór, Wzór Roku, Produkt Roku, Wzór Roku dla Kultury i dwie nowe nagrody ustanowione w tym roku: Wzór Roku dla Integracji i Wzór Roku dla Zrównoważonego Rozwoju. »

2019-07-30

Znamy produkty rekomendowane do konkursu Dobry Wzór 2019!

To produkty i usługi dostępne na polskim rynku, uznane za wyróżniające się przez ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego podczas monitoringu rynku i następnie zgłoszone do konkursu przez producentów lub dystrybutorów. W I etapie oceny wzorniczej eksperci Instytutu wybierają spośród nich te, które przechodzą do finału. Finalistów konkursu Dobry Wzór 2019 poznamy w przyszłym tygodniu. »

2019-07-23

Nabór wniosków do Działania 2.3.2 POIR "Bony na innowacje dla MŚP". Etap I Usługowy

„Bony na Innowacje dla MŚP” to unikalny ogólnopolski program dofinansowujący na tę skalę wzornictwo, w którym wykonawcami mogą być jednostki naukowe i centra badawczo-rozwojowe. »

2019-06-18

Wystawa Karola Śliwki w siedzibie IWP

Od 20 czerwca do 31 lipca w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego można będzie oglądać wystawę monograficzną poświęconą twórczości Karola Śliwki (1932-2018), wybitnego grafika, autora ponad 400 znaków graficznych, które na stałe wpisały się w ikonosferę przestrzeni publicznej. Organizatorem wystawy jest Muzeum Miasta Gdyni »

2019-05-20

Wystawa mebli Marii Chomentowskiej w rankingu 10 najważniejszych wydarzeń kulturalnych Lublina 2018 roku

Wystawa "Praktyczne piękno. KUL według Marii Chomentowskiej" znalazła się w rankingu Lubelskiej Gazety Wyborczej wśród 10 najważniejszych wydarzeń kulturalnych Lublina - Strzały 2018. Głos można oddać do 22 maja. »

2019-02-20

Zmarł Sławomir Wachowicz – Zastępca Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Sławomira Wachowicza – wiceprezesa Urzędu Patentowego RP. Instytut Wzornictwa Przemysłowego wspomina Go jako oddanego idei wzornictwa współpracownika IWP, m. in. jako Jurora dorocznego konkursu „Dobry Wzór” w latach 2006 – 2009. »

Sonda

Czy interesuje Cię tematyka projektowania usług (service design)?

Tak
Raczej tak
Ani tak, ani nie
Raczej nie
Nie