Do 31 maja 2019r. przyjmujemy zgłoszenia do konkursu Young Design. Jest to konkurs dla młodych projektantów wzornictwa przemysłowego. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przysłać do nas trzy dowolne projekty ze swojego portfolio. Dostanie się do finału gwarantuje wystąpienie przed przedstawicielami firm producenckich oraz szansę na wygranie 20 000 zł. Więcej »

Instytut Wzornictwa Przemysłowego, jako wykonawca audytów wzorniczych oraz strategii wzorniczych zaprasza mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie Polski wschodniej, do współpracy w ramach Działania 1.4 "Wzór na konkurencję". Audyt umożliwia diagnozę firmy m.in. pod względem jej potencjału i potrzeb wzorniczych, oferty produktowej, stosowanych technologii, strategii marketingowej, a także charakterystyki klientów i konkurencji. Więcej informacji »

W dniu 11 czerwca 2019 r. w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju przy ul. Wspólnej 2/4 w Warszawie odbędzie się konferencja zatytułowana „OPŁACALNOŚĆ INWESTYCJI WE WZORNICTWO. Jak wprowadzić zmiany wzornicze w firmie i odnieść rynkowy sukces!” • Czym jest wzornictwo w biznesie i dlaczego warto w nie zainwestować? • Jaką rolę pełni projektant w procesie wprowadzania zmian wzorniczych w firmie? • Jak wprowadzić zmiany, aby odnieść rynkowy sukces? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą podczas konferencji praktycy wzornictwa przemysłowego. Więcej »

Konkurs Dobry Wzór wreszcie ma swoją własną stronę! Znajdziemy na niej wszystkich Finalistów i Laureatów nagród bieżącej edycji, Produkty Rekomendowane oraz stale rosnące archiwum konkursu, w którym znajdziemy setki produktów i usług z lat 2006 - 2018. Nowa strona www to także filmy, wywiady z Laureatami i Finalistami, wirtualna wystawa, aktualności związane z konkursem, galerie zdjęć oraz Sukcesy uczestników - czyli nasze obserwatorium dalszych osiągnięć produktów i firm, które nagrodziliśmy.Odwiedź stronę konkursu Dobry Wzór >> »

2019-06-14

Konkurs Young Design 2019 rozstrzygnięty!

Stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w konkursie Young Design 2019 wywalczył Tadeusz Ciechanowski, absolwent Wydziału Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. 13 czerwca 2019 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego Kapituła Stypendialna wybrała laureata spośród finalistów, którzy na żywo prezentowali siebie i swoje portfolio. Więcej »

2019-06-05

Finaliści Young Design 2019

Eksperci IWP wytypowali dziesięciu najlepszych projektantów spośród 35 zgłoszonych do konkursu Young Design. Finał już 13 czerwca 2019. Laureat/ka otrzyma nagrodę 20 000 zł – stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej. Finałowe projekty tutaj »

2019-05-21

Jury konkursu Young Design 2019

Jury konkursu Young Design 2019. Na stronie konkursu ogłaszamy Kapitułę Stypendialną - biznesowe jury, które wybierze laureata/kę Young Design 2019. Jurorzy to przedstawiciele firm producenckich wdrażających polskie wzornictwo. Dla młodych projektantów udział w konkursie to cenne doświadczenie i zawodowa szansa. Na zgłoszenia czekamy do 31 maja 2019 r. »

2019-05-20

Wystawa mebli Marii Chomentowskiej w rankingu 10 najważniejszych wydarzeń kulturalnych Lublina 2018 roku

Wystawa "Praktyczne piękno. KUL według Marii Chomentowskiej" znalazła się w rankingu Lubelskiej Gazety Wyborczej wśród 10 najważniejszych wydarzeń kulturalnych Lublina - Strzały 2018. Głos można oddać do 22 maja. »

2019-02-20

Zmarł Sławomir Wachowicz – Zastępca Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Sławomira Wachowicza – wiceprezesa Urzędu Patentowego RP. Instytut Wzornictwa Przemysłowego wspomina Go jako oddanego idei wzornictwa współpracownika IWP, m. in. jako Jurora dorocznego konkursu „Dobry Wzór” w latach 2006 – 2009. »

2018-11-26

Wręczenie nagród w konkursie DesignEuropa Awards 2018

27 listopada w Centrum Konferencyjnym POLIN w Warszawie odbędzie się ceremonia wręczenia nagród DesignEuropa Awards 2018. Konkurs DesignEuropa Awards służy uhonorowaniu doskonałości w zakresie wzornictwa i zarządzania wzorami wśród właścicieli zarejestrowanych wzorów wspólnotowych. »

Sonda

Czy interesuje Cię tematyka projektowania usług (service design)?

Tak
Raczej tak
Ani tak, ani nie
Raczej nie
Nie