Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Startuje druga edycja programu ART+DESIGN+SCIENCE

ADS2_2020_key_visual.png

Celem programu jest zbudowanie platformy dla wykorzystywania kompetencji kreatywnych przy znajdowaniu rozwiązań dla społecznie istotnych wyzwań.

Do udziału zaproszeni są młodzi twórcy - projektanci, artyści, inżynierowie, muzycy, programiści, architekci, badacze - którzy poprzez łączenie różnych perspektyw i umiejętności, mogą tworzyć projekty wykraczające poza te realizowane w klasycznym systemie edukacji

Tegoroczna edycja to 8 tygodni wspólnej pracy, podczas której młodzi twórcy będą wspólnie z naukowcami i przy wsparciu doświadczonych mentorów i ekspertów rozwijali autorskie kreatywne koncepcje.

Do programu zostaną zaproszone 24 osoby, wyłonione na podstawie selekcji zgłoszeń i rozmów kwalifikacyjnych. Rekrutacja trwa do 4 października 2020, a wykłady otwarte ekspertów zagranicznych planowane są na przełom października i listopada.

Do udziału w programie zaproszone są osoby w wieku 18-26 lat, które myślą o sobie jako o twórcach - posiadają nietuzinkowe zainteresowania i talenty, a jednocześnie niekoniecznie odnajdują się w schematach współczesnej edukacji.

Organizatorem rezydencji naukowo-artystycznej jest Science Now.

Więcej: sciencenow.studio/artdesignscience/2020/

 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78