Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

11. edycja konkursu Art of Packaging

Trwa kolejna, 11. już edycja konkursu Art of Packaging, którego celem jest promowanie rozwoju, innowacyjności i konkurencyjności polskich opakowań. Konkurs tradycyjnie podzielony jest na dwie kategorie: DEBIUTY oraz PROFESSIONAL. Wśród nich wyodrębniono różne warianty m.in. Opakowanie Premium, Urody, Smakowite, Etykieta czy Free Style. Termin nadsyłania prac dla kategorii PROFESSIONAL upływa 9 stycznia 2017 r. Z kolei na zgłoszenia w kategorii DEBIUTY można wysyłać do 23 stycznia 2017 r.

Celem ART OF PACKAGING – Debiuty jest promowanie i nagradzanie pomysłów młodych artystów w segmencie projektowania opakowań; odkrycie i pokazanie branży opakowaniowej nowych talentów oraz wyjątkowych w formie i wartości użytkowej opakowań. Przedmiotem Konkursu jest wyłonienie najlepszego opakowania na dowolny produkt – Perły wśród Opakowań, które nie funkcjonuje jeszcze na rynku, oraz zaprezentowanie potencjalnych możliwości wykorzystania go w praktyce. Nagrodzony zostanie najbardziej innowacyjny pomysł (projekt) na opakowanie dowolnego produktu, przedstawiony w formie wizualizacji i/lub zdjęć oraz prototypu jako wzoru doświadczalnego, będącego odwzorowaniem zaprojektowanego wyrobu zgodnie z przesłaną dokumentacją. Opakowania i projekty mogą zgłaszać studenci i absolwenci szkół/uczelni, których profil związany jest z projektowaniem opakowań i wzornictwem przemysłowym.

Celem ART OF PACKAGING – Professional jest promowanie i nagradzanie pomysłów w segmencie projektowania i produkcji opakowań powstałych na rodzimym rynku; szukamy wyjątkowych form, wartości użytkowych i sztuki w opakowaniach. Nagrodzone zostaną twórcze, designerskie, innowacyjne, marketingowe, technologiczne i przede wszystkim funkcjonalne rozwiązania, zaspokajające gusta coraz bardziej wybrednych konsumentów. To konkurs na najlepsze opakowanie roku. W konkursie może wziąć udział właściciel, producent lub projektant opakowania. Opakowania i projekty mogą zgłaszać projektanci, producenci, odbiorcy opakowań (razem lub osobno).

Organizatorem Konkursu jest EUROPEAN MEDIA GROUP Sp. z o.o., wydawca m.in. miesięcznika branżowego PACKAGING POLSKA.

Więcej: http://artofpackaging.pl/2014/

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78