Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Art of Packaging 2016

Perły wśród Opakowań to ogólnopolski Konkurs na najlepsze opakowanie roku. Od 2006 roku organizowany jest w Poznaniu i promuje branżę związaną z nowoczesnym przemysłem opakowaniowym.

ART OF PACKAGING ma dwie edycje: Debiuty oraz Professional. Celem ART OF PACKAGING – Debiuty jest promowanie i nagradzanie pomysłów młodych artystów w segmencie projektowania opakowań; odkrycie i pokazanie branży opakowaniowej nowych talentów oraz wyjątkowych w formie i wartości użytkowej opakowań. Przedmiotem Konkursu jest wyłonienie najlepszego opakowania na dowolny produkt – Perły wśród Opakowań, które nie funkcjonuje jeszcze na rynku, oraz zaprezentowanie potencjalnych możliwości wykorzystania go w praktyce. Nagrodzony zostanie najbardziej innowacyjny pomysł (projekt) na opakowanie dowolnego produktu, przedstawiony w formie wizualizacji i/lub zdjęć oraz prototypu jako wzoru doświadczalnego, będącego odwzorowaniem zaprojektowanego wyrobu zgodnie z przesłaną dokumentacją. Opakowania i projekty mogą zgłaszać studenci i absolwenci szkół/uczelni, których profil związany jest z projektowaniem opakowań i wzornictwem przemysłowym.

ART OF PACKAGING Professional promuje i nagradza pomysły w segmencie projektowania i/lub produkcji opakowań wykonanych przez firmy komercyjne. Opakowania i projekty mogą zgłaszać projektanci,
producenci, odbiorcy opakowań, właściciele marek (razem lub osobno).

Zwycięzca ART of PACKAGING jest automatycznie nominowany do nagrody głównej World Star organizowanej przez Światową Organizację Opakowań WPO. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia 2016 roku.

Więcej informacji: artofpackaging.pl
 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78