Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Wystawa The Spirit of Poland w Brazylii

the_spirit_1.jpg

Inicjatywa The Spirit of Poland kolejny raz promuje polski design w Brazylii. W sierpniu, w ramach DW! São Paulo Design Weekend zakończyła się pierwsza z wystaw tegorocznej edycji, kolejna odsłona odbywa się w listopadzie w Muzeum Narodowym w Brasilii.

Wystawa - zgodnie z dotychczasowym założeniem prezentuje produkty polskich marek, przy których tworzeniu znaczącą rolę odegrali projektanci. Kontekstem dla eksponowanych obiektów stanie się historia poszczególnych firm zaprezentowana w ciekawy sposób, zachęcający odbiorcę do zapoznania się zarówno z produktami, jak i z kulturowym i biznesowym tłem ich powstania. Celem wystawy jest przybliżenie polskiej kultury materialnej, jej historii oraz współczesnego rozwoju. Wśród prezentowanych studiów projektowych i twórców znajdują się m.in. Agnieszka Bar, broKat, Kafti, Tabanda, Zieta Prozessdesign, CSTM, WellDone, Designlab, Kosmos Project, Malafor, MOA, Pani Jurek, Studio Robot, TAKK czy Vzór.

W ramach wystawy, pokazanej w Galerii Terreo Muzeum Narodowego organizatorzy przewidują również wykłady i prelekcje dla gości ze świata dyplomacji, designu i sztuki, w tym m.in.: przedstawicieli ambasad, instytucji kulturalnych, lokalnego środowiska artystycznego, studentów z miejscowych szkół artystycznych i uniwersytetów.

źródło: materiały prasowe

Więcej >>

 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78