Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Wzory. Warszawskie Targi Designu - 3. edycja

24 maja w postindustrialnej przestrzeni Drukarni Praskiej odbędzie się 3. edycja WZORÓW, warszawskich targów designu.

Organizatorzy zaprosili do udziału ponad 200 młodych projektantów. Stoiska zostaną zorganizowane w sektory; zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z docenionymi już, ale też z zupełnie premierowymi produktami z dziedzin: ekologia, food design, design dla dzieci, meble, szkło i ceramika, tekstylia, oświetlenie.

Po raz pierwszy w historii WZORÓW jury złożone z teoretyków i praktyków designu przyzna nagrody za „Wzorowy projekt” oraz „Wzorowe stoisko”.

Dzięki uprzejmości Galerii BWA Wrocław na WZORACH zostanie zaprezentowany „Przepis na mały dizajn” – projekt składający się z wystawy i publikacji, kuratorowany przez Magdalenę Kreis i Natalię Romaszkan. Jego idea stanowi przełożenie zasady Creative Commons na design – projektanci udostępnią swoje pomysły, a wraz z nimi dokładne instrukcje jak wykonać zaprojektowane przez nich obiekty.

Na WZORACH będzie można posłuchać również ciekawych wykładów skierowanych zarówno do profesjonalistów jak i amatorów, m.in.:

Film i design: Justyna Jabłońska z Filmoteki Narodowej prześledzi przykłady klasycznego wzornictwa w starych filmach i kronikach filmowych.

O ochronie wzornictwa w Polsce, Unii Europejskiej i na świecie opowie Tomasz Rychlicki – rzecznik patentowy ASP.

W harmonogramie znajdą się również warsztaty dla dzieci i dorosłych m.in. z upcyklingu, sitodruku i typografii,

Więcej >>

dla_naska_1_685x960.jpg

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78