Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

StartUp Art - warsztaty biznesowe dla sektora kreatywnego w Akademii Sztuk Pięknych

grafika_art_nowa_1.jpg

W maju na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie odbędzie się cykl spotkań StartUp Art.  To wydarzenie łączące warsztaty, konferencję i spotkanie networkingowe, skierowane do studentów i absolwentów uczelni artystycznych, ale również studentów uczelni technicznych i biznesowych, którzy planują rozpoczęcie własnego przedsięwzięcia biznesowego.

Bezpłatne warsztaty, które potrwają  2 weekendy (łącznie 24 godziny) dostarczą praktycznej wiedzy i narzędzi, potrzebnych do stworzenia modelu biznesowego oraz jego przetestowania. Uczestnicy będą mogli przejść drogę o wygenerowania pomysłu na biznes przez jego dopracowanie, aż po przygotowanie do realizacji. Ponadto dowiedzą się jakie formy działalności będą dla nich najkorzystniejsze oraz gdzie szukać wsparcia finansowego na rozwój biznesu.

Konferencja StartUp Art kierowana do studentów uczelni artystycznych, technicznych i biznesowych będzie z kolei okazją do posłuchania dzielących się swoim doświadczeniem przedsiębiorców, którzy osiągnęli sukces w branży kreatywnej, oraz aby dowiedzieć się, jak mogą pomóc Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Poświęcona będzie m.in.:

  • możliwościom, jakie daje inkubacja osobom rozpoczynającym własny biznes
  • startupom w branży kreatywnej
  • sposobom finansowania projektów startupowych
  • trendom w branży kreatywnej
  • ochronie kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań

Po zakończeniu konferencji odbędzie się spotkanie networkingowe Startup Art Mixer, które będzie dla uczestników okazją do pozyskania wartościowych kontaktów i szansą na poznanie potencjalnego wspólnika.

Warsztaty będą odbywać w weekendy 10-11 maja i 17-18 maja 2014 r., a konferencja 20 maja 2014 r. w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Organizatorzy: Instytut Kreowania Przedsiębiorczości, Miasto Stołeczne Warszawa. Partnerzy: Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przy SGH, UW, PW.

Więcej >>

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78