Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Wystawa polskiego wzornictwa w Nowym Jorku

Wystawa NASZ to pierwsza tak duża prezentacja współczesnego polskiego wzornictwa w Stanach Zjednoczonych. Odbędzie się podczas WantedDesign - wydarzenia, które od 2011 roku przyciąga coraz większą międzynarodową uwagę. Odbywa się w tym samym czasie co ICFF - International Contemporary Furniture Fair - największe targi meblarskie na Wschodnim Wybrzeżu i wpisuje się w kalendarz nowojorskiego Tygodnia Designu NYCxDESIGN.Wystawa rozpocznie się 16 maja i potrwa 4 dni.

NASZ to efekt projektu badawczo-rozwojowego rozpoczętego przez kuratorów wystawy Tomka i Gosię Rygalik. Kuratorzy zaprosili do współpracy uznanych projektantów produktów, grafiki użytkowej, ilustracji, typografii i multimediów, studentów, producentów i rzemieślników, którzy stworzyli unikatowe projekty dedykowane nowojorskiej wystawie. Zjawiskiem, do którego odnieśli się Tomek i Gosia Rygalik jest zaradność, nabywana zazwyczaj w czasach niedostatku, która połączona z możliwościami współczesnego rzemiosła i zaawansowanego technologicznie przemysłu staje się ogromnym potencjałem i unikalną strategią projektową polskich designerów.

W skład kolekcji wchodzą krzesła, fotele, stoły, zabawki, tkaniny, ceramika. Niektóre z nich są interpretacją istniejących projektów, inne powstały specjalnie na potrzeby wystawy.

Projektanci, którzy stworzyli kolekcję to: Wojciech Bajor, Antoni Bielawski, Stefan Bieńkowski, Marek Cecuła, Fontarte, Agata Hoffa, Paweł Jasiewicz, Jakub Jezierski, Piotr Kuchciński, Agata Nowicka, Małgorzata Pepłowska, Gosia Rygalik, Tomek Rygalik, Jakub Sobiepanek, Wojtek Tomaszewski, Julia Wilman
Obiekty wyprodukowali: Bajo, Balma, Ćmielów, Noti, Paged, PROFim, Vini Design, Vzór

Organizatorem wystawy jest Culture.pl

Więcej >> 

 large_rygalik.jpg

materiały prasowe fot. Ernest Wińczyk

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78