Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Międzynarodowy konkurs British Council dla młodych przedsiębiorców w branży kreatywnej

Ruszyła kolejna polska edycja międzynarodowego konkursu British Council - Young Creative Entrepreneur – Design and Fashion Award 2014 oraz Young Creative Entrepreneur – Culture Award 2014.

Program Young Creative Entrepreneur (YCE) został stworzony przez British Council w celu nagradzania osiągnięć, wspierania rozwoju i spotykania ze sobą utalentowanych przedsiębiorców, którzy wprowadzają innowacje w przemysłach kreatywnych i kulturze na całym świecie.

Nagrodą jest tygodniowy pobyt studyjny w Wielkiej Brytanii obejmujący m.in. spotkania biznesowe z uznanymi ekspertami z danej branży, warsztaty networkingowe w uczestnikami projektu z całego świata, oraz udział w ważnych brytyjskich wydarzeniach, takich jak London Design Festival, London Fashion Week czy REMIX Summit. To wyjątkowa możliwość, by nawiązać ciekawe kontakty z osobami z otoczenia biznesu, instytucji kultury, a także z bardzo zróżnicowanym gronem przedsiębiorców z całego świata. Od początku trwania programu, w pobytach studyjnych w Wielkiej Brytanii udział wzięło około 400 uczestników i uczestniczek z 51 krajów. Laureatami polskiej edycji konkursu byli m.in. Tomek Rygalik i Monika Brauntsch (Kafti).

Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy odnoszą sukcesy biznesowe jako młodzi przedsiębiorcy w dziedzinie designu, mody lub innym obszarze kultury. Uczestnicy konkursu powinni posiadać polskie obywatelstwo, biegle znać język angielski oraz działać w jednym z następujących obszarów:

Kultura

 • prowadzić działalność w ramach „młodego” biznesu, który oferuje odbiorcom/ klientom dostęp do treści kultury, które mogą obejmować sztuki wizualne, teatr, muzykę, kulinaria, festiwale, literaturę, modę, design i inne obszary kultury i sztuki,
 • wykazywać postawę przedsiębiorczą oraz innowacyjne podejście we wdrażaniu nowych pomysłów w instytucji kultury (intraprzedsiębiorca)

 

Design i moda

 • architektura, architektura wnętrz i krajobraz
 • wzornictwo przemysłowe i rękodzielnictw
 • promocja designu i/ lub mody: pokazy, wystawy, festiwale i sprzedaż detaliczna
 • consulting w ramach jednej z poniższych dziedzin:
  - moda, tekstylia, akcesoria, komponowanie i produkcja perfum
  - promocja mody/ designu: pokazy, wystawy, festiwale, inne wydarzenia tematyczne
  - badanie produktu w kategorii moda/ design, pozyskiwanie komponentów od zewnętrznych dostawców, zarządzanie łańcuchem dostaw
 • marketing i publikacje w modzie/ designie: PR, branding, dziennikarstwo branżowe

Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 23 maja br.

Więcej informacji >>

yce_plakat.jpg

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78