Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

PESA jako pierwsza firma w Europie Środkowo-Wschodniej z prestiżową nagrodą Financial Times!

4.jpg20 marca br. bydgoska PESA, jako pierwsza firma z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej zdobyła prestiżową nagrodę Business in Boldness przyznawaną przez opiniotwórczy dziennik Financial Times oraz największego na świecie producenta stali Arcelor-Mittal.

Konkurs który odbył się po raz 6. swoim zasięgiem obejmuje Europę, obie Ameryki, Bliski Wschód oraz rejon Azji i Pacyfiku. Korespondenci Financial Times zaproponowali w sumie kilkaset kandydatur z całego świata. Kandydatury do nagrody z Europy Środkowo-Wschodniej zaproponował, jak w latach poprzednich - Jan Cieński, korespondent FT na Polskę, Czechy, Białoruś i Słowację. Spośród nich panel ekspertów pod przewodnictwem Lionela Barbera - redaktora FT wybrał zwycięzców w siedmiu kategoriach - człowiek roku, lider zmian, przedsiębiorczość, rynki rozwijające się, mniejsze firmy, technologie oraz biznes społecznie odpowiedzialny.
PESA zwyciężyła w kategorii przedsiębiorczość. Pokonała m.in. portal społecznościowy Twitter, serwis Airbnb umożliwiający rezerwacje noclegów i amerykański koncern naftowy Continental Resources. Warto wspomnieć, że w innych kategoriach nominowane zostały m.in. Ikea, Philips, BMW, Bosch, Tesla Motors, Google, czy Skanska. W gali wręczenia nagród, która odbyła się w Royal Albert Hall, uczestniczył Tomasz Zaboklicki - prezes PESA oraz Maciej Grześkowiak, szef Działu Promocji i Reklamy.

Więcej >>

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78