Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Ruszyła kolejna edycja konkursu dla młodych projektantów – Electrolux Design Lab 2014

indeks_5.jpgElectrolux Design Lab to międzynarodowy konkurs dla studentów i absolwentów wzornictwa oraz kierunków technicznych. Tematem przewodnim tegorocznej – 12-tej już edycji, jest Tworzenie zdrowych domów. Uczestnicy będą walczyć nie tylko o nagrody finansowe - 5 000 euro, ale też perspektywy rozwoju zawodowego – półroczny staż w jednym z centrów projektowania firmy Electrolux. Organizatorzy przewidzieli także gratyfikacje dla uczestników, którzy zajmą 2 i 3 miejsce – odpowiednio 3 tysiące i 2 tysiące euro. Autor pracy, która zyska największe uznanie podczas głosowania internautów, zostanie nagrodzony kwotą 1 tysiąc euro.

Celem konkursu jest inspirowanie młodych designerów do projektowania rozwiązań, które sprostałyby wyzwaniom miejskiego stylu życia przyszłości oraz nagradzanie najciekawszych z nich. W tegorocznej edycji uczestnicy zmierzą się z tematyką Tworzenia zdrowych domów, czyli miejsc komfortowych, zdrowych oraz zrównoważonych. Jury poszukuje niezwykłych pomysłów na produkty, akcesoria i usługi w 3 obszarach tematycznych: Kulinarne przyjemności, Pielęgnacja materiałów oraz Oczyszczanie powietrza.

Aby wziąć udział w konkursie, uczestnicy powinni przedstawić stronie internetowej konkursu opis swojego innowacyjnego projektu, szkic ilustrujący ideę oraz płynące z niego korzyści dla konsumentów. Czas na to mają do 6 kwietnia 2014 r.

Konkurs zostanie zrealizowany w kilku etapach. W czasie jego trwania, młodzi projektanci będą rozwijać swoje koncepcje, zamieszczać i udostępniać nowe treści na blogu, jak również otrzymywać informacje zwrotne na temat ich projektu od ekspertów Electrolux. Zwycięzca konkursu zostanie wybrany przez jury złożone ze światowej sławy specjalistów w dziedzinie designu w listopadzie 2014 r.

Electrolux Design Lab przyciąga studentów i absolwentów z całego świata. Do zeszłorocznej edycji konkursu zgłosiło się ponad 1700 uczestników z ponad 60 krajów. Jednym z nich była Małgorzata Blachnicka, która za sprawą swojego niezwykłego projektu – oddychającego panelu okiennego Atem, zakwalifikowała się do półfinałowej dwudziestki. Jednak to nie jedyny i nie największy sukces polskich uczestników Electrolux Design Lab. W 2012 roku projekt Aeroball, zachwycił jury, a jego autor – Janek Ankiersztajn został zwycięzcą 10-tej edycji konkursu.

Więcej >>


 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78