Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Konkurs Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” na nowe produkty marki WellDone

Marka WellDone powstała w 2011 roku, jako projekt łączący wzornictwo i ekonomię społeczną.

W 2009 roku Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” nawiązała współpracę z ASP w Warszawie i Holon Institute of Technology w Izraelu oraz z Zamkiem Cieszyn w ramach wspieranego przez Instytut Adama Mickiewicza projektu „Od idei do obiektu, od obiektu do produktu”. Uczestniczący w nim młodzi projektanci opracowali, pod kierunkiem prof. Gada Charnego z HIT i prof. Michała Stefanowskiego z ASP w W-wie, wzory produktów zorientowanych na potrzeby przedsiębiorstwa społecznego prowadzonego przez Fundację „Być Razem". Działalność tego przedsiębiorstwa jest ukierunkowana na aktywizację zawodową osób bezrobotnych, a produkowane przez nie obecnie w warsztatach Fundacji przedmioty są sprzedawane pod marką WellDone. Zysk uzyskany ze sprzedaży przeznaczany jest na realizację celów statutowych Fundacji.

Teraz Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być Razem" ogłasza otwarty konkurs projektowy na nowe projekty dla marki WellDone. Konkurs skierowany jest do wszystkich zainteresowanych współczesnym wzornictwem oraz zagadnieniami ekonomii społecznej: studentów, architektów, projektantów wnętrz.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu projektu produktu dla marki WellDone® przy użyciu materiałów dostępnych w produkcji WellDone® – drewna, stali, aluminium, sklejki, filcu, tkaniny. Najwyżej oceniane będą projekty produktów oryginalnych, prostych technologicznie, posiadających cechy użytkowe, oparte na dowcipie, biorące pod uwagę racjonalne wykorzystanie materiału. Projektowane rzeczy powinny mocno nawiązywać do istniejącej linii WellDone®.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 czerwca 2014 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 7 lipca br.

Nagroda główna to 5 000 zł, możliwość zakupu praw autorskich (100 zł), wdrożenie do produkcji zwycięskiego projektu oraz prezentacja projektanta i zwycięskiego projektu na łamach pisma jednego z patronów medialnych.

Więcej >> 

konkurs.jpg

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78