Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Zaprojektuj roletę przyszłości - konkurs VELUX International Design Award

grafika_VIDA_PL_1.38mb.jpgDo końca roku trwa rejestracja do pierwszej edycji międzynarodowego konkursu VELUX International Design Award 2014. Studenci kierunków związanych z wzornictwem mogą wziąć udział w opracowaniu nowoczesnych przesłon do okien dachowych i jednocześnie zdobyć cenne nagrody oraz uznanie jury złożonego ze światowej sławy projektantów.

Studenci z całej Europy mogą wystartować do rywalizacji indywidualnie lub zespołowo. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu rolety przyszłości, która będzie wyróżniała się innowacyjnością i zupełnie nowym spojrzeniem na osłanianie okien dachowych.

Prace będzie oceniało jury złożone ze światowej sławy projektantów: inicjatora nagrody Red Dot Award profesora dr Petera Zeca, holenderskiej projektantki tekstyliów Petry Blaisse oraz włosko-duńskiego duetu projektantów mebli GamFratesi.
Przy ocenie projektów będą brane pod uwagę cztery kryteria:

  • innowacyjność
  • jakość życia
  • troska o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój
  • oraz potencjał rynkowy

„Konkurs VELUX International Design Award jest bardzo interesujący, ponieważ zaprasza nas do spojrzenia na nowo na coś, co widzimy codziennie. Tak, rolety okienne pełnią ważną funkcję – nie tylko zarządzają światłem wpadającym do pomieszczenia i pokazują, jak wyznaczamy granice pomiędzy wnętrzami naszych domów, a światem zewnętrznym – ale co więcej, to także one mają potencjał do tworzenia harmonii pomiędzy światłem, meblami, materiałami” – komentuje Enrico Fratesi, włoski projektant, członek jury konkursu.

Na zwycięzców czekają cenne nagrody – 6 000 euro za pierwsze miejsce oraz 2 500 euro dla laureata drugiej nagrody. Ponadto uczestnicy konkursu będą rywalizować w mediach społecznościowych, a właściciel zwycięskiego projektu otrzyma nagrodę w wysokości 1 500 euro.

Branża przesłon okiennych jest niezwykle dynamiczna i cały czas otwiera się na nowe możliwości. Zdaniem firmy VELUX nagroda w dziedzinie projektowania jest szansą dla studentów na rozwój i uczestniczenie w opracowaniu nowoczesnych produktów, a także nowym sposobem poszukiwania inspiracji dla firmy. „Naszym celem jest znalezienie najbardziej utalentowanego studenta i być może danie mu szansy wpłynięcia na przyszłość branży rolet. Konkurs w dziedzinie projektowania stanowi alternatywny sposób pracy nad innowacyjnością i opracowywaniem produktów. Nie możemy się doczekać, aby ujrzeć, co napędza wyobraźnię kreatywnych, młodych projektantów oraz tego, jak mogą wyglądać rolety przyszłości” – mówi Kent Holm.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 31 grudnia 2013 r. zarejestrować się przez internet na stronie projektu. Ostateczny termin przesyłania prac mija 31 marca 2014 r. Rozstrzygnięcie konkursu i ceremonia wręczenia nagród odbędą się w maju 2014 roku.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stornie www.designaward.velux.com.
 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78