Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Designer Roku 2012 - Piotr Kuchciński pomaga świętokrzystkim przedsiębiorcom

KPT.jpgKielecki Park Technologiczny stworzył zespół projektantów, który ma za zadanie pomóc firmom z regionu świętokrzyskiego w poprawieniu produktów oraz opracowaniu nowych wzorów. Na początek z pomocy projektantów korzysta dwóch przedsiębiorców. Wśród nich jest lokator KPT - spółka Activtec.
- Nasz lokator zajmuje się produkcją i dystrybucją uzdatniaczy powietrza. Urządzenie jest stosowane przez wiele różnych instytucji dlatego bardzo ważny jest wygląd, który będzie odpowiadał bardzo szerokiej grupie klientów. Projektanci przygotowują nowy wzór obudowy – informuje dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz.
Jak dodaje zespół specjalistów pomaga nie tylko w przygotowaniu projektu, ale także w zbadaniu rynku i ocenie, czy dany produkt będzie cieszył się zainteresowaniem oraz jakie są oczekiwania potencjalnych klientów. W zespole stworzonym przez Kielecki Park Technologiczny oprócz projektanta pracuje także design manager. Pracujący w zespole Piotr Kuchciński w 2012 roku został nagrodzony przez prezes Instytut Wzornictwa Przemysłowego tytułem Designera Roku. Z wykształcenia inżynier architekt, na początku XXI wieku rozpoczął współpracę z czołowymi polskimi producentami mebli, takimi jak Balma, Noti, Profim oraz Vox i Bejot. W 2013 roku stoliki H2 marki Balma projektu Piotra Kuchcińskiego zdobyły nagrodę Red Dot w kategorii product design.

Pomoc projektantów jest możliwa dzięki realizacji przez Kielecki Park Technologiczny projektu „Perspektywy RSI Świętokrzyskie - IV Etap” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej >>

aViCwHuGeWi_sk1ZeA_designer.jpg

źródło: KPT

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78