Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

W styczniu odbędą się największe targi tekstyliów - Heimtextil

Największe na świecie, międzynarodowe targi tekstyliów do wyposażenia mieszkań, domów i obiektów publicznych - Heimtextil odbędą się we Frankfurcie nad Menem w dniach 8 – 11 stycznia 2014 r.

Targi otwierają sezon imprez w branży wystroju wnętrz na świecie. Z okazji największego wydarzenia tego typu do Frankfurtu co roku zjeżdżają najważniejsi światowi producenci tkanin i wyrobów tekstylnych, aby zaprezentował najnowsze koncepcje aranżacji wnętrz, innowacje funkcjonalne i technologiczne oraz trendy, jak będą obowiązywać w sezonie. Około 2.600 wystawców z 60 krajów świata w 19 halach przedstawi dla ponad 67.000 branżystów bogatą ofertę: tkaniny dekoracyjne i obiciowe, zasłony, firany, rolety, karnisze, tapety, tekstylne wykładziny ścian, bieliznę pościelową, kołdry, poduszki, tekstylia do kuchni i łazienki, obrusy, serwety, dywany i materace.

W programie przewidziano wydarzenia adresowane zarówno do wystawców, jak i zwiedzających. Targi podzielone będą na strefy tematyczne m.in. tekstylia dla łazienki i sypialnie, tekstylia do przestrzeni publicznych, tkaniny dekoracyjne i meblarskie, druku cyfrowego, zrównoważonego rozwoju, czy strefę projektantów nowej generacji:

  • „New & Next”
  • En Vogue : Upcykling
  • European Digital Textile Conference
  • „Webchance”, specjalistyczne forum e-commerce
  • Heimtextil Trendy: sejsmograf nowego sezonu
  • „Contract Square”
  • „Zrównoważenie a Tekstylia”


W tym roku Heimtextil rozszerzył swój program wykładów i seminariów. Zaplanowano m.in.:

  • " Wellmade " - seminarium dla zrównoważonego rozwoju w branży,
  • seminarium i wykłady poświęcone drukowi cyfrowemu i trendom w drukowaniu tekstyliów domowych – który zapewni przegląd najnowszych technologii, możliwości rynkowych i obszarów zastosowań dla masowego druku tkanin oraz zrównoważonych metod produkcji
  • wykłady poświęcone nowoczesnej architekturze w dobie zmian klimatycznych i sposobów, w jaki istniejące budynki mogą być wykorzystywane do nowych celów.


Targi Heimtextil to tradycyjnie miejsce prezentacji ważnych trendów i innowacji w dziedzinie wyrobów tekstylnych na najbliższy sezon.
Atrakcją dla wystawców i zwiedzających zainteresowanych projektowaniem jest Pokaz Trendów. Zespół sześciu międzynarodowych biur projektowych wyróżniło najważniejsze wątki z różnorodnych światowych nurtów, które zostaną zaprezentowane na odbywających się w czasie targów wykładach oraz w przygotowanym Trendbooku.

Trend Book na sezon 2014/2015 - „Progress! Revive!” zaprezentuje londyńska agencja Franklin Till. Trendbook, w którym zawarte będą dwie przeciwstawne tendencje – rozwój poprzez naukę i technologię oraz powrót do tradycji będzie prezentacją awangardowych projektów z branży projektowania wnętrz, architektury, mody, stylu życia, sztuki, a takę nauki i technologii.

W jednym z wydarzeń Heimtextil - CAMPUS@HEIMTEXTIL, udział weźmie łódzka ASP. Akademia po raz 9 uczestniczy w międzynarodowym forum „Best of Design - Rooms for free”. Wydarzenie jest płaszczyzną wymiany poglądów pomiędzy wyższymi uczelniami artystycznymi a przedsiębiorcami z całej Europy w zakresie projektowania tkanin, projektowania mody oraz wyposażenia wnętrz. CAMPUS@HEIMTEXTIL 2013 - to projekt współtworzony przez niemiecką organizację non-profit „Best of design - Rooms for free” oraz Targi Heimtextil we Frankfurcie nad Menem. W nadchodzącej edycji weźmie w nim udział 10 Uczelni Artystycznych z Europy (studenci i pedagodzy).Polska reprezentacja na CAMPUSIE ma w roku 2014 liczyć: 6 studentów i 2 pedagogów z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (z Katedry Tkaniny). Na wystawie będącej częścią ekspozycji Międzynarodowych Targów HEIMTEXTIL 2014 we Frankfurcie, przedstawią oni projekty tkanin i realizacje wykonane w ramach prac kursowych i dyplomowych pracowniach projektowych.

Więcej >>

Messe_Frankfurt.jpg

źródło: Messe Frankfurt Exhibition GmbH

Messe_Frankfurt_3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: Messe Frankfurt Exhibition GmbH

Messe_Frankfurt_2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

źródło: Messe Frankfurt Exhibition GmbH

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78