Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Targi Rzeczy Ładnych w Soho Factory w Warszawie

targiladnychrzeczy.jpgTargi Rzeczy Ładnych to wydarzenie, w ramach którego odbędą się targi, na których swoje produkty zaprezentuje kilkadziesiąt polskich firm i projektantów, oraz warsztaty, prezentacje i panele dyskusyjne poświęcone projektowaniu, pracy designerów i ich dokonaniom a także historii wzornictwa w Polsce. Wydarzeniu towarzyszyć będą również wystawy dla dzieci i dorosłych.

To wydarzenie nie tylko dla branży i specjalistów, ale przede wszystkim dla konsumentów, którzy lubią dobrze zaprojektowane, estetyczne i funkcjonalne przedmioty, a nie wiedzą, jak do nich dotrzeć. Podczas dwóch dni imprezy każdy będzie mógł zapoznać się z najlepszym wzornictwem przedmiotów codziennego użytku - mebli, elementów wyposażenia wnętrz, lamp, ceramiki, tkanin i kupić na miejscu oryginalne produkty najciekawszych polskich marek. Oprócz tego w części targowej dostępne będą także produkty retro (odrestaurowane meble i dodatki) i strefa zagraniczna (produkty międzynarodowych firm dostępne w polskich sklepach i showroomach). Podczas Targów nie zabraknie też najciekawszych polskich grafików, którzy będą prezentowali i sprzedawali swoje plakaty, serigrafie, druki, książki i notesy. Sekcja ta organizowana jest we współpracy z print control.

Misją Targów Rzeczy Ładnych jest nie tylko promocja dobrego designu i ułatwienie do niego dostępu, ale także edukacja i popularyzacja wiedzy i know-howu z tej dziedziny. Wśród panelistów i gości prowadzących warsztaty znajdują sie m.in. Ewa Solarz, kuratorka i autorka książek o designie dla dzieci; Anna Frąckiewicz, kustosz w Ośrodku Wzornictwa Muzeum Narodowego w Warszawie; Michał Stefanowski partner w zespole projektowym INNO+NPD, Kierownik Katedry Projektowania na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie i inni.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Neon prowadząca na terenie Soho Factory Muzeum Neonów - pierwszą w Polsce instytucję zajmującą się prezentowaniem, ratowaniem i dokumentacją słynnych reklam świetlnych z czasów PRL.

Źródło: materiały prasowe

Więcej >> 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78