Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Targi Wiedzy Graficznej w Warszawie w dniach 26 - 27 października

Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej organizuje w dniach 26 – 27 października 2013 Targi Wiedzy Graficznej. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie.

Hasłem przewodnim trzeciej edycji jest Future in design. Jak wygląda dzisiejszy design w Polsce i za granicą? Kim jest designer? W jaki sposób design wpływa na biznes, przestrzeń publiczną, wizerunek naszego społeczeństwa? Czy design to tylko ładne projekty, czy chodzi o coś więcej? Co to są trendy? Czy one są nam potrzebne? To tylko niektóre z pytań, które organizatorzy sobie postawili przygotowując wydarzenie w całości poświęcone projektowaniu graficznemu.Organizatorzy przygotowali program, w którym znalazły się konferencje, dyskusje, wystąpieniach, warsztaty, konsultacje projektów i wernisaże wystaw.

Po raz pierwszy do Polski przyjedzie David Carson, legenda projektowania graficznego z USA, Tom Dorresteijn z holenderskiego studia Dumbar (które zaprojektowało m.in. identyfikację państwową Holandii), Steven Cook z międzynarodowego zespołu Edenspikkerman czy Dimitri Nieuwenhuizen z multidyscyplinarnego studia LUST. Wystąpią podczas międzynarodowej konferencji, w której udział wezmą również  Prof. Lech Majewski, Martin Majoor , Michał Łojewski / White Cat Studio oraz Bartek Gołębiowski /GONG.
Podczas otwartej części wydarzenia zaplanowano liczne dyskusje, warsztaty wystawy i spotkania z projektantami i ekspertami branży, poświęcone m.in. fenomenowi trendów i temu, w jaki sposób wpływają na projektowanie graficzne; designowi w biznesie, w sieci, polskiej ilustracji, designowi narodowemu i w przestrzeni publicznej. Wśród gości m.in.: Agata Nowicka, Maria Zaleska, Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Andrzej Heidrich, Andrzej Ludwik Wysoczyński, Aleksander Bąk.

więcej: STGU

TARGI_WIEDZY_GRAFICZNEJ_2013.png

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78