Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Łódź Design Festiwal w dniach 17 - 24 października

LDZIGN2013_ukladsmall_300dpi_CMYK_ramka.jpg

W dniach 17 - 24.10.2013 w Łodzi odbędzie się 7. edycja Łódź Design Festiwal. Tradycyjnie już, każdej kolejnej edycji towarzyszy hasło przewodnie. W tym roku jest to "It's all about humanity". Organizatorzy skupili się tym razem wokół trzech głównych bloków, które są rozwinięciem hasła przewodniego: Zamieszkanie, Empatia oraz Spożywanie.

Program Główny to zbiór wystaw kuratorskich tworzonych w odniesieniu do corocznego hasła przewodniego pokazujący różne spojrzenia na projektowanie. Konkurs make me! dający od 2008 r. możliwość zaprezentowania przez początkujących projektantów swoich prac dyplomowych, składających się na obraz poszukiwań tożsamości przez młodych twórców. Remade Market, na którym od 2010 r. można nabyć oryginalne i wyjątkowe przedmioty bezpośrednio od ich autorów oraz porozmawiać z nimi o ich inspiracjach. Strefa Edukreacja dedykowana dla rodzin z dziećmi to miejsce do kreatywnej zabawy i nauki bez względu na wiek, status czy wiedzę. Pozwala od 2011 r. na tworzenie nowej jakości relacji międzypokoleniowej. W tym samym roku pojawił się must have, czyli plebiscyt i wystawa koncentrująca się na wyłanianiu i upowszechnianiu najlepszych polskich wdrożeń użytkowych. Czytelnia i przestrzeń do spotkań została uruchomiona po raz pierwszy w 2012 r. Gośćmi specjalnymi będą m.in. Jurgen Bey, Martin Hablesreiter, Sonja Stummerer i David Carson.

Łódź Design Festival, organizowany przez Łódź Art Center, to obecnie najważniejsze w Polsce wydarzenie o randze międzynarodowej związane z projektowaniem. W trakcie dotychczasowych edycji odwiedziło go ponad 200 tyś. osób.

Więcej >>

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78