Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Polska Revealed - specjalny dodatek poświęcony polskiemu designowi w prestiżowym czasopiśmie Wallpaper

 2083398579860108634.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Jedno z czołowych czasopism poświęconych architekturze, designowi i modzie - "Wallpaper Magazine" przygotował specjalny dodatek poświęcony polskiemu wzornictwu, architekturze i modzie.

W numerze, który ukaże się w październiku m.in. Łódź Design Festiwal, jedno z kluczowych wydarzeń poświęconych współczesnemu polskiemu wzornictwu, dom Kereta w Warszawie - instalacja artystyczna i jednocześnie dom stworzony w szczelinie pomiędzy dwoma budynkami, w której zamieszkał izraelski pisarz polskiego pochodzenia Etgar Keret, Fera Bikes, niewielka manufaktura produkująca rowery na zamówienie, zlokalizowana w Warszawie, muzeum Neonów mieszczące się w Soho Factory, ikony polskiego designu we współczesnej odsłonie, czyli fotele RM58 Romana Modzelewskiego produkowane przez firmę Vzór. Wśród nazwisk, zjawisk i form wartych obserwowania wskazano również Zieta Prozess Design z kultowymi już i znnaymi na świecie taboretami Plopp, marka Miniio i ich nietypowe, nowoczesne domki dla lalek Miniko meblowane designerskimi meblami, projektantka odzieży Ania Kuczyńska, duet Kosmos Projekt, o którym Wallpaper pisał po raz pierwszy już w 2008 roku.

Kolejny temat, który ukaże się w dodatku to modernistyczna zabudowa Saskiej Kępy, wille autorstwa najważniejszych awangardowych architektów lat 20. i 30. XX w. - Szymona i Heleny Syrkusów, Bogdana Lacherta, Józefa Szanajcy i Lucjana Korngolda.

Dotychczas „Wallpaper REVEALED" pokazywał osiągnięcia designerόw m.in. z Norwegii, Niemiec i Singapuru.

 Więcej >>

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78