Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Mazowieckie Dni Twórczości, Designu i Innowacyjności 2013 w dniach 23-24 września

s2.jpg

Mazowieckie Dni Twórczości, Designu i Innowacyjności 2013 (MDTDI) to pierwsze tego typu otwarte wydarzenie organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w ramach projektu systemowego Mazowiecka Sieć Ośrodków Doradczo-Innowacyjnych w zakresie innowacji (MSODI). MDTDI odbędą się pod hasłem Mazowsze – Centrum Twórczego Biznesu, w dniach 23-24 września br.

Będzie to cykl wydarzeń odbywających się w Warszawie – salony tematyczne, warsztaty, wystawy, debata, Pecha Kucha i happening. Równocześnie odbywać się będą warsztaty w pięciu miastach województwa mazowieckiego - Płocku, Siedlcach, Ostrołęce, Radomiu i Ciechanowie. Podczas MDTDI uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi wdrażanymi w przedsiębiorstwach.

W programie m.in.:

Debata Tworzenie rzeczy i miejsc dlaczego, po co i dla kogo? w debacie uczestniczyć będą osoby z różnych środowisk, m.in. naukowych, kulturalnych, biznesowych, artystycznych.

Salony tematyczne zorientowane będą wokół konkretnych zagadnień. W każdym salonie prelegenci poprowadzą m.in. warsztaty dla uczestników. Podzielą się swoją wiedzą i podpowiedzą gdzie szukać pomysłów i jak je realizować. Podczas MDTDI 2013 odbędzie się 5 salonów tematycznych:

  • Salon Wzornictwo i Design będzie poświęcony wykorzystaniu wzornictwa do stworzenia innowacyjnego produktu, czy znalezienia sposobów na to, jak poprzez design zwiększyć atrakcyjność i wartość przedmiotów.
  • Salon Reklama i Marketing zaangażuje uczestników do poszukiwań odpowiedzi na pytania o wpływ innowacyjnych metod reklamy na rynek.
  • Salon Architektura pozwoli na rozważenie kwestii tego, jak innowacyjne rozwiązania, świadome tworzenie i architektura wpływają na odczuwanie przestrzeni.
  • Salon IT poświęcony będzie wpływowi wysokich technologii na tworzenie innowacyjnego produktu oraz, kształtowanie interaktywnej rzeczywistości.
  • Salon Innowacyjne Rozwiązania i Wynalazki Technologiczne będzie inspiracją do szukania odpowiedzi na pytania o wpływ innowacyjnych rozwiązań na jakość życia oraz co zrobić, by innowacyjność pozytywnie kształtowała naszą przyszłość.

Podczas spotkań w formie Pecha Kucha uczestnicy i goście będą mogli zapoznać się z projektami i pomysłami artystów reprezentujących różne dziedziny kreatywne, m.in. fotograficy, projektanci, architekci i inni.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Więcej >>

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78