Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Wystawa Najlepsze Przetwory od 1 września w warszawskiej Królikarni

Wystawa Najlepsze Przetwory w Królikarni będzie prezentować najlepsze prace laureatów projektu Przetwory z lat 2010-2012.

Przetwory. Rezydencja Twórczego Recyclingu to projekt zainicjowany w 2006 roku w ramach Projektu Praga Stowarzyszenia Artanimacje. Wśród autorów prac na wystawie znajdą się m.in. Robert Pludra i Jakub Sobiepanek, których fotel z beczki został nagrodzony nie tylko na piątej edycji Przetworów, ale także zdobył pierwszą Nagrodę w konkursie ScrapLab Design Contest w Monachium w 2011 r. czy Studio Beza jedno z prężniejszych warszawskim teamów designerskich, nagrodzone na Przetworach za separator przestrzenny.

Design, który respektuje ekologię, szanuje środowisko naturalne, połączony z recyklingiem, czyli powtórnym wykorzystaniem materiałów, jest mocną tendencją światowego wzornictwa. Trudno – projektując ciągle nowe przedmioty – oprzeć się refleksji o eksploatacji naturalnych zasobów ziemi, narastającym konsumpcjonizmie czy w końcu nietrwałości nowo wytworzonych rzeczy.

Przetwory to próba odnalezienia nowej formy dla przedmiotu, który powstaje wyniku przetworzenia surowców wtórnych. Efektem końcowym nie zawsze jest obiekt użytkowy, który nadawałby się do produkcji przemysłowej. Liczy się jednak idea kształtowania przedmiotu na nowo, proces przemiany surowca i formowania bryły.
Wystawie towarzyszyć będą warsztaty prowadzone przez laureatów „Przetworów”: Roberta Pludrę, Jakuba Sobiepanka, Jana Lutyka i Agatę Matlak-Lutyk. Warsztaty są adresowane do młodzieży (powyżej lat 14) i osób dorosłych, zależy nam na działaniach prowokujących do majsterkowania i myślenia w duchu DIY.

6 października (niedziela), godz. 12.00
Warsztat dla młodzieży i dorosłych poprowadzą Agata Matlak-Lutyk i Jan Lutyk

20 października (niedziela), godz. 12.00
Warsztat dla młodzieży i dorosłych poprowadzą Robert Pludra i Jakub Sobiepanek

24 października (czwartek), godz. 18.00
Dyskusja o nowym życiu przedmiotów i recyklingu na zakończenie wystawy

Przetwory. Rezydencja Twórczego Recyclingu
1.09-24.10.2013
kuratorki projektu: Monika Brzywczy, Anna Czarnota, Marta Wójcicka
koordynatorki wystawy: Joanna Trytek, Marta Wójcicka

źródło: Królikarnia

1011653_646887695329243_1366080424_n.jpg

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78