Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Pierwsza edycja WAWA Design Festiwal rusza we wrześniu

DW_240_135brutto_5mmspad___Kopia.jpg

6 września rozpocznie się pierwszy, warszawski festiwal designu. W ramach imprezy WAWA Design Festiwal codziennie, przez 10 dni, będzie można oglądać szereg projektów, które w zasadniczy sposób dotykają tematyki człowieka - hasła przewodniego tegorocznej edycji.

Wystawy będą czynne codzienne w godz. 11:00 – 19:00, w weekendy do 20:00. Wstęp na wszystkie wystawy jest bezpłatny z wyjątkiem projektu Design dla Zwierząt, gdzie „biletem” wstępu będzie dar dla zwierząt (karma, zabawki, koce itp.). Dary zostanie przekazany warszawskim schroniskom.
Oprócz wystaw, organizatorzy zapraszają do udziału w warsztatach, panelach, wykładach, debatach i pokazach filmowych.
Iwona Kowalczyk i Ksenia Kaniewska, organizatorki i kuratorki wydarzenia podkreślają: “Chciałyśmy stworzyć wydarzenie, jakiego do tej pory w Warszawie jeszcze nie było. Swoje festiwale designu mają inne polskie miasta, ale nigdy nie udało się zorganizować wydarzenia na taką skalę w stolicy. Naszym celem przede wszystkim jest prezentacja i promocja kreatywnego projektowania, a także edukacja społeczeństwa w sferze wzornictwa przemysłowego i nowych technologii ważnych dla rozwoju intelektualnego naszego społeczeństwa”.

W tym roku część wydarzeń festiwalu oscylować będzie wokół tematu warszawskich twórców i klimatu stolicy. Warszawskich projektantów będzie można podziwiać na wystawie “Projekt Warszawiak”, na którą składa się kilka mniejszych projektów autorstwa rodzimych artystów i animatorów kultury. Gościem zagranicznym tej edycji będzie Białoruś, której twórczość zostanie zaprezentowana na wystawie specjalnej pt.: „Białoruś. Ulica, której nie ma”. Do udziału w festiwalu organizatorzy zaprosili także kuratorów z innych miast, m.in. Poznania, Wrocławia i Gdyni. Organizatorzy nie zapominają również o seniorach, dla których i o których przygotowano wystawę “Humanity” oraz debatę dla osób starszych organizowaną wraz z Urzędem Miasta Warszawa, której głównym priorytetem jest dyskusja wokół tematyki współpracy na linii miasto-projektant-mieszkaniec z ukierunkowaniem na różne grupy docelowe.

WAWA Design Festiwal powstał z inicjatywy Duetu Kuratorskiego Kowalczyk&Kaniewska. Współorganizatorem jest największe stołeczne centrum artystyczne Soho Factory oraz Stowarzyszenie DizajnSkłaD i miasto stołeczne Warszawa. Projekt honorowym patronatem objęła Prezydent m.st. Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wydarzeniu patronują również Narodowe Centrum Kultury i Instytut Polski w Mińsku.


Wawa Design Festiwal 2013
6-15 września 2013, Soho Factory, Warszawa ul. Mińska 25.
www.wawadesign.eu ; Facebook: Wawa Design Festiwal
 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78