Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Kolekcja torebek GOSHICO nagrodzona w konkursie publiczności na wystawie polskiego wzornictwa "Designed in Poland" w Brukseli.

W dniu 29 lipca br. w Warszawie prezes PAIiIZ S.A. Sławomir Majman wręczył nagrody laureatom konkursu zorganizowanego w ramach wystawy „Designed in Poland”, która odbyła się w Brukseli w dniach 27 maja – 8 czerwca 2013 roku.

W konkursie na najciekawszy eksponat wystawy według zwiedzających pierwsze miejsce zdobyła kolekcja torebek firmy GOSHICO, wykonywanych z ekologicznego filcu według projektu Małgorzaty Kotlonek. Projektantka otrzymała nagrodę specjalną Prezesa Zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Drugie miejsce w konkursie zajęli ex quo: Fabryka Porcelany AS Ćmielów za kolekcję replik porcelanowych rzeźb kameralnych, zaprojektowanych w latach 50. i 60. XX w. przez artystów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, wykonanych ręcznie przy użyciu starych, oryginalnych form oraz konsola z kolekcji ASTRALONY autorstwa projektantki Joanny Bylickiej. Na trzecim miejscu znalazły się szklane lampy "Leda" zaprojektowane przez Jeremiego Nagrabeckiego.
Wystawa "Designed in Poland” była prezentowana w Woluwe Shopping Center w Brukseli. "Designed in Poland" to wydarzenie promujące polskie produkty i nowoczesne wzornictwo przemysłowe. Do tej pory, od 2005 roku odbyło się 19 edycji wystawy, m.in. w Karlowych Warach, Genewie, Kopenhadze, Budapeszcie, Barcelonie, Pradze, Lizbonie, kończąc na Astanie i Bombaju.
Na wystawie można zobaczyć nowoczesne projekty polskiego wzornictwa przemysłowego i sztuki użytkowej: meble, lampy, odzież, biżuterię, torebki, szkło artystyczne i użytkowe, porcelanę, ceramikę i inne elementy wyposażenia wnętrz. Wystawa w Brukseli cieszyła się dużym zainteresowaniem – odwiedziło ją około 15 tys. osób.
Organizatorem wystawy była Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych współpracująca z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Brukseli

Więcej >>


 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78