Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Wystawa polskiego designu w Brazylii.

Spirit_of_Poland_Brazylia500x500.jpg

W połowie sierpnia w São Paulo w Brazylii zostaną zaprezentowane polskie prace, których powstanie determinował materiał lub maszyny sterowane komputerowo, takie jak plotery laserowe i frezarki. Swoją twórczość zaprezentują: bro.Kat, Kafti, Malafor, Modus Design, Puff-Buff, Shinoi i Oskar Zięta.

Wystawa prezentowana będzie podczas największego z brazylijskich festiwali designu, DW! São Paulo Design Weekend , odbywającego się w dniach 15-18 sierpnia 2013 roku. Wydarzenie obejmuje szereg imprez towarzyszących, organizowanych m.in. w muzeach, sklepach, galeriach, metrze, jak również w przestrzeniach wystawienniczych całego miasta.

Wystawa stanowi kontynuację inicjatywy The Spirit of Poland zapoczątkowanej oddolnie przez polskich projektantów. Jej celem jest pokazanie wartości i potencjału dynamicznie rozwijających się polskich marek projektowych na arenie międzynarodowej.
Kluczem doboru obiektów do tegorocznej edycji The Spirit of Poland jest pojęcie: duch/dusza materiału. Wystawa porusza zagadnienie relacji między projektantem a tworzywem poprzez prezentację obiektów, których powstanie determinował materiał. Wśród nich znajdują się produkty powstające przy współpracy z rzemieślnikami, czerpiące z ich wiedzy i doświadczenia, takie jak biżuteria wykonana z węgla. Prezentowane są również obiekty, których powstanie jest możliwe dzięki świadomemu wykorzystaniu przez projektanta możliwości maszyn sterowanych komputerowo, takich jak plotery laserowe czy frezarki. Przykładem takich rozwiązań są w dużej części produkty wykonywane z arkusza materiału np. blachy czy tworzywa sztucznego. Wszystkie prezentowane obiekty powstały w wyniku fascynacji czy zaciekawienia projektanta danym tworzywem. Ten bezpośredni związek między myślą, ręką i materią można zaobserwować w każdym z nich. Kuratorką wystawy jest Dorota Kabała.

Wcześniejsze wystawy organizowane były m.in. w ramach Tokyo Designers Week (2010, 2011), London Design Festival (2011) oraz w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie (2011). The Spirit of Poland jest inicjatywą wynikającą ze współpracy środowiska projektantów, którzy chcą promować polskie produkty i przedsiębiorczość na forum międzynarodowym. Wystawa w São Paulo będzie więc już piątą z cyklu. Wystawa jest organizowana w ramach programu promocji polskiego designu realizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza.

Cykl The Spirit of Poland to wystawy i wydarzenia towarzyszące, podczas których spotyka się młode pokolenie twórców i gdzie design staje się elementem promocji polskiej kreatywności. Współpraca na rzecz propagowania polskich projektów oraz kultury, zarówno w kraju, jak i za granicą, to także otwarcie się na nowe możliwości rozwoju innowacyjności i biznesu. Organizatorzy wystawy, jak również grupy zapraszane do udziału w przedsięwzięciu, to projektanci-przedsiębiorcy, którzy dynamicznie rozwijają swoje studia projektowe.

Wiecej>>

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78