Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Design 28 - Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2013

W katowickim Rondzie Sztuki od 24 lipca będzie można zobaczyć 28 najlepszych dyplomów projektowych z 7 polskich uczelni artystycznych.

Ideą konkursu powołanego do życia przez Rektorów uczelni artystycznych, organizowanego przez katowicką ASP, od samego początku było promowanie młodych zdolnych projektantów oraz zapewnienie im dobrego startu w życie zawodowe.
Wielu spośród laureatów konkursu szybko odnajduje się na rynku pracy, a ich projekty są realizowane. Marta Dolnicka- ubiegłoroczna laureatka konkursu pracuje w CODE DESIGN- jednym z najlepszych polskich studiów projektowych. Dyplom Magdaleny Tekieli „Secret Desk – Mebel
o zmiennej postaci”, oprócz honorowego wyróżnienia podczas ubiegłorocznej edycji konkursu, wzbudził ogromne zainteresowanie zagranicznych portali designerskich i prawdopodobnie jeszcze w tym roku wejdzie do produkcji. Właśnie ukazała się książka Ewy Kucharskiej „Śląskie mity” wraz
z serią towarzyszących plakatów. Jest to kontynuacja pracy dyplomowej, która cieszyła się dużą popularnością wśród publiczności w roku ubiegłym.

Zakres tematyczny prac prezentowanych w dotychczasowych odsłonach konkursu jest rozległy. Studenci projektują meble, lampy, sanitariaty, urządzenia laboratoryjne, biżuterię, ceramikę, książki, plakaty. Zajmują się identyfikacją wizualną miast i instytucji, projektują przestrzeń przyjazną osobom niewidomym, rewitalizują obiekty architektoniczne, wymyślają nowe kroje pism.
W wystawie udział biorą dyplomanci: Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Jury złożone z rektorów tych uczelni nominuje siedmiu laureatów i przyzna Nagrodę Rektorów Akademii Sztuk Pięknych. Ponadto swoją nagrodę przyzna Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Prezydent Katowic.

Najlepsze dyplomy projektowe zostaną zaprezentowane na wystawie w galerii Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach RONDO SZTUKI. Wernisaż wystawy, podczas którego rozdane zostaną nagrody i wyróżnienia zaplanowany jest na 24 lipca 2013r. Wystawa będzie otwarta do 31 sierpnia 2013 r.

źródło: Rondo Sztuki

Gdańsk, Gabriela Guzik, 2013

gdansk_guzik_gabriela2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. materiały prasowe

 

Poznań, Justyna Kruger, 2013

poznan_justyna_kruger.jpg

 

 

fot. materiały prasowe

 

Wrocław, Marlena Malecka, 2013
wroclaw_malecka_marlena.jpg

 

fot. materiały prasowe

Warszawa, Jan Bajtlik, 2013

warszawa_jak_bajtlik3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. materiały prasowe

Kraków, Joanna Michałek, 2013

krakow_joanna_michalek.jpg

 


fot. materiały prasowe

Katowice, Martyna Bargiel, 2013

katowice_bargiel_martyna.jpg

 

fot. materiały prasowe

Warszawa, Monika Toruń, 2013

warszawa_monika_torun2.jpg

 

fot. materiały prasowe

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78