Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Trwa festiwal Gdynia Design Days!

ggd_baner.jpg

Wystawy, warsztaty i spotkania z najlepszymi polskimi projektantami, m.in. Oskarem Ziętą i Aleksandrą Gacą, miejska akcja „Śledź Design”, działania w nowych prototypowniach Centrum Designu Gdynia w PPNT, pokaz mody, koncert Mazolewski & Modzelewski i nowy, odświeżony Projekt Market – to tylko część atrakcji, które organizatorzy przygotowali podczas szóstej edycji Gdynia Design Days. Każdy będzie mógł zetknąć się z designem w takiej formie, która najbardziej go pasjonuje – wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

W tym roku to, co lokalne będzie na styku tego, co ważne i modne w Polsce i na świecie. Szósta edycja Gdynia Design Days współtworzona jest w dużym stopniu przez lokalne środowisk o projektowe. Doradcą programowym festiwalu i kuratorem głównej wystawy - „Na styku” jest Paweł Pomorski ze studia MALAFOR. Do współpracy przy wystawie zaprosił grono wyśmienitych projektantów z całej Polski. T wórcami projektu Terminalu Designu jest z kolei trójmiejska grupa projektowa TABANDA, czyli Megi Malinowska, Filip Ludka i Tomasz Kempa. TABANDA jest także kuratorem wystawy „ Współczesne Improwizacje” pokazującej kulisy pracy lokalnych projektantów.

Po dwóch latach przerwy spowodowanych remontem Teatru Muzycznego Terminal Designu wraca na plac Grunwaldzki! Takiego Terminalu jeszcze nie było – w piętrowej konstrukcji znajdzie się przestrzeń wystawiennicza, wykładowa, warsztatowa, strefa multimedialna, przestrzeń gastronomiczna, księgarnia i strefa wakacyjnego relaksu.. Autorem koncepcji przestrzennej Terminalu Designu jest grupa projektowa TABANDA.

Podczas jednego z wydarzeń - BALTIC FASHION BUSINESS COOPERATION EVENT, które będzie spotkaniem projektantów i producentów z regionu Morza Bałtyckiego odbędą się dwa wykłady IWP - „Potencjał polskich projektantów szansą na rozwój firm” oraz "Piękno na co dzień, dla wszystkich. Tkaniny dekoracyjne i użytkowe z kręgu Instytutu Wzornictwa Przemysłowego".

Gdynia Design Days to również market designu warsztaty dla dzieci i dorosłych, showroomy, oraz przede wszystkim wystawy. W tym roku wystawa główna nosi tytuł "Na styku".

Projektanci, którzy biorącą udział w projekcie:
Bartosz Mucha / POOR DESIGN
Jakub Gołębiewski
Paweł Grobelny
Paulina Krauza & Jacek Ryń / RAZY 2
Katarzyna Sokołowska & Wojciech Sokołowski / SOKKA
Agata Kulik Pomorska & Paweł Pomorski / MALAFOR

Więcej informacji o wydarzeniach na stronie Organizatora >>

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78