Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

DESIGN UDOMOWIONY - dwutygodniowe wydarzenie poświęcone designowi we Wrocławiu

design_udomowiony_agenda.jpg

DESIGN UDOMOWIONY to wydarzenie organizowane od 2009 roku przez Galerię wnętrz DOMAR z Wrocławia. W tym czasie zyskał status jednej z ważniejszych polskich imprez związanych z szeroko pojętym wyposażenia wnętrz.

W tym roku w dniach 13-30 czerwca odbywa się piąta już edycja DESIGNU UDOMOWONEGO.
Trwającą ponad dwa tygodnie akcję zainauguruje NOC Z DESIGNEM, która tworzy okazję do bezpośredniego spotkania przedstawicieli firm, projektantów i klientów. W zeszłorocznej edycji DESIGNU UDOMOWIONEGO wzięło udział ponad 80 000 osób, z czego 5 5000 gościło w trakcie NOCY Z DESIGNEM.
Wydarzenie prezentuje konsumentom najnowsze propozycje marek meblowych oraz czasowe wystawy związane z tematyką wzornictwa. W 2012 w ramach akcji zaprezentowano wystawy: Must Have from Poland, Polskie Red Doty, Nowa Forma Swarzędz, Śląski Klaster Dizajnu, Stół za Stówę.

W tym roku w programie zaplanowano m.in.:
„(Prze)myśleć przestrzeń” design workshop / 11-12.06.2013
Przedsięwzięcie merytoryczne, które skupione jest na odrzuceniu formuły muzealno-galeriowych festiwali, na rzecz realnej pracy projektowej. Interdyscyplinarny zespół projektowy zostanie poproszony o rozwiązanie problemu projektowego, jakim jest zagospodarowanie współczesnej przestrzeni mieszkalnej. Chodzi więc o to, żeby użyć myślenia projektowego (design thinking) do poprawy przestrzeni życiowej, niezależnie od tego, czy mówimy o mieszkaniu, klatce schodowej, czy podwórku. \\
Prezentacja efektów pracy uczestników design workshop będzie miała miejsce podczas konferencji „Design nie ma sensu”. Materiały podsumowujące wyniki warsztatów zostaną również udostępnione wszystkim zainteresowanym w wersji elektronicznej na stronie www.design-udomowiony.pl

„Design nie ma sensu” konferencja / 13.06.2013, 10:00-17:00
Bloki tematyczne konferencji: Rynek / Produkt / Konsument i Komunikacja.
Wśród prelegentów występują: prof. Michael Fleischer (SWPS), Bartosz Zamirowski (DOMAR SA ), Hubert Jan Anyżewski (wiceprezes Use LAB, wykładowca SWPS), Zdzisław Sobierajski (przedsiębiorca i propagator rozwoju produktu przez ergonomię i dobre wzornictwo), Tomasz Wiktorski (właściciel B+R – studia analizy rynku meblarskiego) oraz inni.


W ramach DESIGNU UDOMOWIONEGO 2013 zaplanowano również prezentację historii polskiego wzornictwa (zbiory Krystyny Łuczak – Surówki), przegląd wrocławskiego meblarstwa (ASP), wystawę Nowa Forma Swarzędz, projekt Ćwiartka dla Studenta (realizowany przy współpracy ASP i Grupy Pfleiderer Grajewo S.A ) oraz wiele innych. Przez trzy tygodnie na terenie galerii obywać się będą liczne edukacyjne spotkania i prezentacje w obszarze Design / Rzemiosło. Jednym z pierwszych wykładów będzie „Szmata w Designie” Michaela Fleischera.


Design Udomowiony, 13-30 czerwca
Miejsce: Galeria Wnętrz DOMAR, ul. Braniborska 14, Wrocław oraz SWPS, Ostrowskiego 30, Wrocław

więcej >>
 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78