Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Wystawa "Polskie Red Doty" w Genewie

Prezes Urzędu Patentowego RP – dr Alicja Adamczak otworzyła 27 maja br. w siedzibie Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) w Genewie wystawę wzornictwa „Polskie Red Doty”.

Trwająca do 31 maja br. prezentacja polskiego wzornictwa towarzyszyła 29 Sesji Stałego Komitetu WIPO ds. Prawa Znaków Towarowych, Wzorów Przemysłowych i Oznaczeń Geograficznych, w ramach którego odbywa się międzynarodowe forum pt. „Innowacje poprzez Design”.

Wystawa, zorganizowana przez Urząd Patentowy RP wspólnie ze Stałym Przedstawicielstwem RP przy Biurze ONZ w Genewie, Światową Organizacją Własności Intelektualnej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz red dot institute prezentowała 30 prac polskich projektantów i firm, nagrodzonych międzynarodową, prestiżową nagrodą Red Dot Award.

Nagroda ta przyznawana jest od 1955 roku przez jedną z najstarszych i najbardziej uznanych w dziedzinie designu instytucji – niemiecki Design Zentrum Nordrhrein Westfalen w Essen. W każdej edycji konkursu o nagrodę "Red Dot Award" ubiega się kilka tysięcy produktów (w 2013 roku były to 4 662 produkty) z kilkudziesięciu krajów świata. Polacy zostali nagrodzeni "czerwoną kropką" po raz pierwszy w 2008 roku. Międzynarodowe jury doceniło wówczas dywan mohohej!DIA autorstwa Moho Design. Od tego czasu, co roku liczba polskich produktów nagrodzonych w konkursie rośnie. W tegorocznej edycji do polskich projektantów i producentów trafi 1 lipca, podczas wręczenia nagród w Essen - 5 nagród i wyróżnień w kategorii "product design". Jak podkreśla Prof. Peter Zec, dyrektor generalny Red Dot Design Award -produkty które zdobywają nagrody Red Dot są tymi, które odzwierciedlają trendy i określają przyszłość danej branży.

Kuratorem wystawy "Polskie Red Doty" była profesor Czesława Frejlich z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a autorami aranżacji: Marta Niemywska i Dawid Grynasz.

Więcej >>

 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78