Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Dzień Otwarty w Urzędzie Patentowym RP

uprp_1.png

 

 

 

 

 

 

 

Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej zaprasza na Dzień Otwarty. Zaproszenie szczególnie skierowane jest do przedsiębiorców, którzy będą mogli uzyskać informacje dotyczące kluczowych dla MSP aspektów prawa własności przemysłowej.

W godzinach od 9:00 do 16:00 w czytelni Urzędu Patentowego RP dyżurować będą konsultanci gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania z zakresu użytkowania baz danych UP RP. W ramach Dnia Otwartego, od godziny 10:00 do 12:00, będzie również możliwość uczestniczenia w rozprawach w roli obserwatora (grupy ograniczone do 15 obserwatorów na sali). Rozprawy toczyć się będą w Salach Rozpraw nr 1 i 2 na parterze w budynku UP RP.

O godzinie 18.00 rozpocznie się dyskusja panelowa „Wzornictwo szansą dla kobiecego biznesu”. Moderatorem panelu będzie dr Ewa Rumińska-Zimny (Międzynarodowe Forum Kobiet), a wezmą w nim udział dr Małgorzata-Krzysztoszek (PKPP Lewiatan) oraz Weronika Rochacka (strateg designu).

Główne zagadnienia poruszane w dyskusji panelowej dotyczyć będą:
• wzornictwa, innowacyjności i kreatywności kobiet;
• roli kobiecego biznesu w strategii rozwoju regionalnego;
• wzornictwa, jako czynnika zwiększającego eksport i współpracę międzynarodową firm;
• wpływu wzornictwa na pozycję rynkową i konkurencyjną firmy.

Urząd Patentowy na wykład szczególnie zaprasza przedsiębiorców rozważających możliwość budowania swojej marki w oparciu o design. Uwzględnienie wzornictwa w strategii firmy na każdym etapie jej rozwoju istotne jest nie tylko dla dużych przedsiębiorstw, lecz również dla małego biznesu, gdyż może wpłynąć na wzrost jego konkurencyjności na rynku oraz na zysk. Uczestnicy panelu skupią się na działalności gospodarczej prowadzonej przez kobiety i poszukają przykładów dobrych praktyk w tym zakresie. Wykład będzie pewnego rodzaju kontynuacją i uzupełnieniem przeprowadzonej niedawno VI Międzynarodowej Konferencji „Innowacyjność i kreatywność kobiet. Design szansą dla MSP”.

źródło: UPRP

Więcej >> 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78