Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Targi About Design w Gdańsku

about_design_2deaf8eed7d4e1e9ec004c66f510cb300.jpg

ABOUT DESIGN to cykliczne wydarzenie poświęcone najnowszym trendom we wzornictwie i aranżacji wnętrz. Tradycyjna formuła targów zostanie uzupełniona o szereg wydarzeń edukacyjnych, seminariów, wykładów, debat i wystaw.
Przestrzeń wystawiennicza zostanie podzielona na siedem stref tematycznych: Luxury, Innovations, Modern Living, Young Design, Edu, Lifestyle oraz Chillout.Zaprezentowane zostaną oferty gotowych, różnorodnych rozwiązań aranżacyjnych, artykuły wyposażenia wnętrz, meble do domu i biura, oświetlenie, drzwi, parkiety, itp.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Aleksandra Gaca, artystka, projektantka tekstyliów i tkanin, na co dzień mieszkająca i pracująca w Holandii. Za swoje kreacje na polu innowacyjnej tkaniny była niejednokrotnie nagradzana międzynarodowymi nagrodami. Obecnie jej kolekcja Architextiles zdobyla tytul ’Najlepszy profesjonalny produkt’ na Dutch Design Awards 2012 oraz District Design Award 2012 w Holandii. Na Targach pojawi się z wykładem „3D struktury na pograniczu sztuki, designu i architektury”.

W programie wydarzenia zaplanowano m.in.:

„Dobrze zaprojektowana współpraca” – debatę przygotowaną przez Centrum Designu Gdynia. Podczas spotkania pomorscy projektanci i producenci podzielą się swoimi doświadczeniami z zakresu wdrażania designu. Debatę poprowadzi prof. Marek Adamczewski, partner merytoryczny Centrum Designu Gdynia.

„Kto? Co? Dlaczego?- Grafika użytkowa”. wykład Ady Pawlikowskiej - wykładowcy w Katedrze Grafiki Projektowej ASP w Gdańsku dla zainteresowanych trendami w projektowaniu logo, znaków, identity design, information design, projektowaniu opakowań.
Projektantka skoncentruję się na tym, jakie dziedziny obejmuje grafika użytkowa i projektowa oraz czym różni się od pozostałych dziedzin designu i sztuki.

12 maja odbędzie się wykład Franka Zierenberga reprezentującego iF International Forum Design GmbH pt. "Sukces poprzez dobry dizajn na przykładzie laureatów konkursu iF design award”.

„Praktyczna lekcja sztuki... sprzedaży dla projektantów i grafików” - warsztaty proponowane przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, skierowane do branży kreatywnej i marketingowej. Poświęcone będzie skutecznym sposobom oraz technikom prezentacji prac, projektów graficznych, tworzenia portfolio, a także metodom prezentowania i sprzedaży wykonanych prac potencjalnym klientom.

Targi potrwają do 12 maja 2013 r.

Więcej >>

źródło: materiały prasowe

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78