Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

WrocLOVE DESIGN Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektóww dniach 9-12 maja

header8.png

Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów 2013 WrocLOVE DESIGN to spotkania z polskim i europejskim designem i sztuką, prezentujące koncepty kreatywne, artystyczne i biznesowe.

Na program Festiwalu złożą się m.in.:

  • CROSS CULTURE DESIGN - prezentacja myśli europejskiej, w tym dorobku Wrocławia i Dolnego Śląska. W ramach niej odbędą się indywidualne prezentacje oraz wystawy.
  • Aktywni i Kreatywni- Polacy w Europie - strefa prezentująca dorobek europejski, w którym szczególne miejsce zajmie wystawa prac twórców polskiego pochodzenia . Polscy projektanci są dziś postrzegani jako wysokiej klasy fachowcy, bo potrafią zaprojektować nie tylko coś, co zaakceptuje przeciętny odbiorca, ale coś nieprzeciętnego w wyrazie, co ma wyraźny rys odróżniający produkt od innych.
     
  • Śląski Dizajn. Wystawa przygotowana przez Zamek Cieszyn, jej kuratorem jest Pani Ewa Gołębiewska. Przegląd najciekawszych śląskich produktów i projektów graficznych w tym m.in. stworzonych przez członków Śląskiego Klastra Dizajnu .
  • FRESH DESIGN – Młoda Europa o designie. Projekt będący owocem współpracy pomiędzy polskimi i europejskimi uczelniami designu i sztuki. Ich twórczość zostanie wyeksponowana w przestrzeni Hali Stulecia oraz w strefach miejskich. Ponadto grupa studentów z partnerskich uczelni weźmie udział w eksperymentalnym projekcie- 10 dniowych warsztatach we Wrocławiu. Zaproszenie do wspólnego działania przyjęły uczelnie polskie i europejskie: Ecola Superior de Artese Design oraz Mestrado em Artee Design Para o Espago Publico z Portugalii, Cleveland College of Art&Design z Wielkiej Brytanii, Free University of Bozen- Bolzano z Włoch, Universitates de Arte si Design Cluj- Napoca z Rumuni, L'escola Superior de Disseny z Hiszpanii oraz z Polski: Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania z Łodzi oraz Akademia Sztuk Pięknych z Wrocławia.
  • Seminarium „DESIGN DLA BIZNESU”. Celem seminarium jest przybliżenie polskim producentom korzyści płynących z różnych dziedzin designu. Program został podzielony na bloki tematyczne: Brand Design, Web Design, Product Design i Design na styku nauka – biznes. Każdy z 4 bloków zostanie poprowadzony przez specjalistów-praktyków, którzy zaprezentują studia przypadku, omówią dobre i złe praktyki oraz przedstawią najnowsze trendy w swojej dziedzinie. Przedsiębiorcy dowiedzą się m. in. czym cechuje się dobry logotyp, jak projektuje się opakowania, jak użyteczność serwisów internetowych wpływa na sprzedaż, czym jest interface design, jak wygląda współpraca z biurem projektowym przy koncepcji nowego produktu oraz jak te elementy przekładają się na wymierne korzyści ekonomiczne.
  • DESIGN BEZ BARIER . Makiety wybranych eksponatów dla osób niewidomych. Trasa zwiedzania przystosowana dla osób niewidomych. Informacje brajlem na tablicach informacyjnych. Obecność tłumacza języka migowego w czasie spotkań, wykładów, konferencji. Festiwal odbywa się w przestrzeniach dostosowanych do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Festiwal otrzymał Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Wrocławia. Jest częścią programu: Wrocław Europejską Stolicą Kultury 2016 i obchodów 100-lecia Hali Stulecia.

Festiwal odbędzie się w dniach 9 - 12 maja 2013 w Hali Stulecia oraz w przestrzeni miasta.

Więcej informacji >>

źródło: materiały Organizatora
 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78