Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Wystawa Marka Cecuły i Ćmielów Design Studio w BWA w Kielcach

Od 5 kwietnia do 5 maja w BWA w Kielcach można oglądać podwójną wystawę poświęconą twórczości Marka Cecuły oraz efektom pracy Ćmielów Design Studio.

Część pierwsza, "ETAPY", to retrospektywne spojrzenie na twórczość Marka Cecuły, artysty ceramika i designera. Etapy - to słowo najlepiej opisuje zbiór prac z wieloletniej ceramicznej twórczości Marka Cecuły. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace pokazywane po raz pierwszy w Kielcach, pochodzące z okresu działania studia ceramicznego w nowojorskim Soho w latach 1980-2002.

"Interpretacje Przemysłowe" to z kolei pierwsza prezentacja efektów współpracy Zakładów Porcelany Ćmielów i studia Marka Cecuły Modus Design pod marką Ćmielów Design Studio.
Ćmielów Design Studio to przedsięwzięcie, które powstało w styczniu 2013 roku. Studio prowadzi działalność projektową rozwijając istniejące, znane kolekcje Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież oraz tworząc nowe linie współczesnej porcelany. Studio to również projekty edukacyjne, artystyczne, poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań i wprowadzanie nowoczesnych technologii do procesu produkcji porcelany. Założeniem twórców ĆDS jest łączenie w sobie unikalności dzieł sztuki z produkcją przemysłową, powrót do tradycji współpracy artystów i projektantów z przemysłem przy tworzeniu produktów masowych.

Marek Cecuła: Etapy, Ćmielów Design Studio: Interpretacje przemysłowe
05.04. - 05.05.2013
Galeria Piwnice, Biuro Wystaw Artystycznych, Kielce

Więcej informacji >> 
 

1364216272.jpg
 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78