Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Warsztaty designerskie dla osób 55+ "Rzeczoznawcy 2"

rzeczoznawcy.png

 

 

 

 

Rusza druga edycja warsztatów designerskich dla osób 55+ - „Rzeczoznawcy 2” organizowanych przez Fundację Culture Shock. 

„Rzeczoznawcy 2” to kontynuacja warsztatów projektowania, skierowanych do osób w wieku 55+. Warsztaty mają na celu wykształcenie umiejętności oraz poszerzenie wiedzy z zakresu wzornictwa. Realizowane będą w dwóch cyklach, w dwóch miejscach: w Warszawie oraz w mniejszym mieście na terenie województwa mazowieckiego (w ramach jednego cyklu planowanych jest 8 spotkań z grupą od 12 do 15 osób).

Wiedza i umiejętności przekazywane będą w formie interdyscyplinarnych warsztatów, do procesu tego zastosowane zostaną narzędzia z obszaru nowych technologii. Zakres tematyczny obejmować będzie różne spojrzenia i perspektywy – historię wzornictwa w Polsce, na świecie, najnowsze trendy w designie, w szczególności w designie kierowanym do osób 55+. Uczestnicy projektu, korzystając z nowych technologii i interaktywnych form edukacji kulturalnej, poznają kulisy pracy projektanta oraz producenta: od stworzenia koncepcji produktu w oparciu o diagnozę potrzeb, poprzez jego zaprojektowanie, aż do wyprodukowania za pomocą drukarki 3D realnego modelu przedmiotu odpowiadającego na te potrzeby. Zaprojektowany przez grupę "przedmiot" zostanie udostępniony na licencji Creative Commons.

Projekt „Rzeczoznawcy 2” będzie kontynuacją poprzednich warsztatów „Rzeczoznawcy” i ich rozszerzeniem o nowe wątki takie jak: przestrzeń publiczna, projektowanie wnętrz, moda, ruch DIY i inne. Większy nacisk położony zostanie na kwestie Creative Commons i open designu. Nową wartość do warsztatów wniosą zaproszeni goście.

Pierwsza edycja warsztatów odbyła się wiosną i jesienią 2012 roku. Uczestnicy stworzyli  wówczas 14 nowych przedmiotów według własnych preferencji, będących odpowiedzią na zagadnienia takie jak: usprawnianie przestrzeni publicznej, zapominanie, dźwiganie (np. zakupów) albo wygodne czytanie książek.

Zapisy na edycję warszawską ruszyły. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona.
Termin warsztatów: 7.05 – 9.07.2013
Organizator na zgłoszenia czeka do 28 kwietnia.
 

Więcej informacji na stronie Culture Shock >>


 

 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78