Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

9 kwietnia rozpoczną się największe targi designu na świecie – i Saloni 2013

isaloni.pngJuż za dwa tygodnie w Mediolanie rozpoczną się największe targi designu na świecie – i Saloni 2013.

Targi odbędą się w dniach 9 - 14 kwietnia. Hasłem przewodnim iSaloni 2013 jest Innowacja. Organizowane od 52 lat wydarzenie Salone Internazionale del Mobile to największe na świecie i najbardziej prestiżowe targi dedykowane wzornictwu przemysłowemu, które przyciągają tysiące wystawców i setki tysięcy zwiedzających z całego świata. Jest ważnym punktem odniesienia dla branży wyposażenia domu, ale również nieocenionym narzędziem promocyjnym dla przemysłu meblarskiego. Po raz pierwszy targi zostały zorganizowane w roku 1961, aby promować włoskie meble i akcesoria meblowe na rynkach światowych. Organizatorzy realizują to założenie do dziś dbając o wysoką jakość produktów włoskich producentów.

Tegorocznej edycji towarzyszyć będzie odbywający się co dwa lata Salon oświetleniowy Euroluce, przegląd mebli biurowych Salone Ufficio oraz Salone Satelite czyli kuratorska selekcja młodych projektantów oraz Fuori Salone (poza terenem targowym) zwane również Milan Design Week (Mediolański Tydzień Designu) obejmujące ponad 600 dodatkowych wystaw prezentujących międzynarodowe osiągnięcia w obszarze design.
Na terenie hal wystawowych RHO Fierra pojawi się blisko 2 000 wystawców i 700 designerów. Organizatorzy spodziewają się ponad 300 000 gości.

Podczas iSaloni zarówno indywidualnie, jak i w ramach wystaw licznie zaprezentują się również polscy projektanci i marki. 
W wystawie „Polska innowacja w Mediolanie” weźmie udział Zieta Prozessdesign, Porcelana Kristoff, studio Lorens oraz School of Form z Poznania. Obecny będzie również Łódź Design Festival z wystawą "Must have from Poland" z polskimi produktami, które zwyciężyły w plebiscycie „Must have” w 2012 roku. Fundacja Creative Project przygotowała wystawę pt. „Designlink.pl” prezentującą współpracę młodych polskich projektantów z producentami mebli. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego pokaże wystawę "PackDesign from Wielkopolska".
Ważnym wydarzeniem będzie również prezentacja „Polska. Nasz design” w ramach której odbędzie się m.in. wystawa „Polskiego fotodesignu lat 50. i 60.” oraz pokaz projektów Doroty Koziary i Studia Rygalik. Tomek Rygalik zaprezentuje również swoje nowości dla Moroso, które będzie można zobaczyć w showroomie marki.

Źródło: materiały prasowe organizatora i designalive.pl

Więcej >>

8e909a5152089a0749f32f1cf5829864_641_0_0_0.jpg
 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78