Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Międzynarodowy konkurs dla młodych projektantów - Young Package

logo.pngKonkurs Young Package odbywa się od 18 lat i jest skierowany do młodych projektantów z całego świata, którzy nie ukończyli 30 roku życia.

Prace mogą być rejestrowane w dwóch grupach: uczniów szkół średnich oraz studentów i projektantów do 30 roku życia. Zwycięzca otrzyma 1 350 €.
Tegoroczna edycja konkursu będzie prezentowała tylko jedną konkurencję – poświęconą problemom związanym z wiekiem. Organizatorzy konkursu powołują się na dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wg których na świecie żyje obecnie 605 mln osób powyżej 60 roku życia, a do 2050 ich liczba ma przekroczyć 2 mld i dostrzegają wielkie wyzwanie i odpowiedzialność przed projektantami projektującymi przedmioty codziennego użytku. Celem tegorocznej edycji jest m.in. przypomnienie o społecznym wymiarze zawodu projektanta.

Konkursowe projekty opakowań powinny być zaprojektowane zgodnie z zasadami designu uniwersalnego, tak więc nie powinny podkreślać, że zostały zaprojektowane specjalnie dla seniorów, by w ten sposób nie wykluczać ich ze społeczeństwa, ale powinny brać pod uwagę różne grupy wiekowe użytkowników.

Rejestracja online potrwa do 15 marca 2013 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w maju 2013 roku.

Organizatorem konkursu od 2009 roku został CZECHDESIGN.CZ.

Wszystkie dodatkowe informacje wraz ze zdjęciami z poprzednich lat są dostępne na stronie internetowej konkursu www.young-package.com.


Young_Package_2013_poster_smini.jpg

 

 fot. materiały prasowe

 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78