Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Spotkanie z Oskarem Zietą w ramach cyklu spotkań Boomerang.

emlldGE_jpg_185x130_upscale_q95.jpg27 lutego 2013 r. we Wrocławskim Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej odbędzie się spotkanie z Oskarem Ziętą, polskim projektantem, naukowcem, laureatem międzynarodowych nagród i wyróżnień, twórcą technologii FiDU.

Spotkanie z projektantem odbędzie się w ramach cyklu Boomerang - spotkań z ludźmi nauki i biznesu organizowanych w ramach inicjatywy Top 500. Opowiadają oni o swoich zawodowych doświadczeniach, firmach rozwijanych na bazie swoich pomysłów i instytucjach naukowo-badawczych, z którymi współpracują. Spotkania mają formę interaktywnej konferencji i są transmitowane na żywo do kilkunastu jednostek w całej Polsce jednocześnie: centrów transferu technologii, uczelni i instytutów naukowych. W Warszawie transmisja spotkania będzie miała miejsce w ICM UW, przy ul. Pawińskiego 5a.

Oskar Zięta podczas spotkania pt. „Kontrolowana utrata kontroli” zaprezentuje swoje największe osiągnięcia technologiczne oraz podzieli się spostrzeżeniami na temat wyzwań stojących przed młodymi naukowcami. Dowiemy się także, jak pokonuje problemy, z którymi styka się codziennie podczas prowadzenia firmy Zieta prozessdesign.

Oskar Zięta – polski projektant, naukowiec, laureat międzynarodowych nagród i wyróżnień, m.in. prestiżowego Red Dot Award z 2008 r. oraz Audi Mentor Prize by A&W 2011, wykładowca w poznańskiej szkole dizajnu SOF (school of form). Opracował uznaną w świecie, innowacyjną technologię stabilizacji blachy (FiDU). Absolwent Wydziału  Architektury Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Studia podyplomowe kontynuował w Politechnice Federalnej w Zurychu w katedrze CAAD (komputerowe wspomaganie projektowania architektonicznego), gdzie do dziś naucza i w marcu 2012 roku uzyskał tytuł doktora.

Źródło: materiały prasowe

Więcej informacji >>

 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78