Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Electrolux Design Lab 2013 - międzynarodowy konkurs dla studentów projektowania

Logo_Electrolux_Design_Lab_341.jpgTrwa nabór do 11. edycji Electrolux Design Lab - międzynarodowego konkursu skierowanego do studentów projektowania.

W zeszłym roku po raz pierwszy w historii konkursu zwyciężył Polak – Jan Ankiersztajn ze swoim projektem Aeroball.
W tym roku w konkursie Electrolux Design Lab studenci również zmierzą się z wyzwaniem zaprojektowania rozwiązań, które będą odpowiadać na wyzwania przyszłości. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem Inspiracje miejskim życiem („Inspired Urban Living”).
W 2013 roku formuła konkursu została rozszerzona. Organizatorzy oczekują na projekty produktów, akcesoriów, materiałów eksploatacyjnych i usług w ramach trzech kategorii - wspólne gotowanie („social cooking”), naturalne powietrze („natural air”), łatwe sprzątanie („effortless cleaning”).
Proces tworzenia projektu zostanie podzielony na etapy. Na początku wystarczy mieć pomysł, następnie powstanie wizualizacja, a na końcu doprecyzowane zostaną kwestie techniczne. Taki podział pozwoli uczestnikom stopniowo dopracowywać i udoskonalać swoje projekty. Eksperci z Electrolux będą oceniać je na każdym etapie.
Do finału przejdzie 8 uczestników, którzy podczas gali finałowej zaprezentują na żywo swoje pomysły. Jury będzie oceniać projekty pod względem intuicyjnego wzornictwa, innowacyjnego podejścia oraz zrozumienia potrzeb konsumentów.
Główną nagrodą w konkursie Electrolux Design Lab jest 6-miesięczny płatny staż w centrum wzornictwa Electrolux oraz nagrody pieniężne.
Termin nadsyłania prac (opis koncepcji i szkic) do pierwszego etapu konkursu mija 15 marca 2013 roku.

Źródło: materiały prasowe

Więcej informacji >>

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78