Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

RZECZY Sprawne – wystawa na I urodziny Centrum Designu Gdynia w Pomorskim Parku Technologicznym

ppnt.png
Wystawa RZECZY sprawne pokazuje przedmioty codziennego użytku, takie jak zegarek, talerz, rower czy krzesło, które na pierwszy rzut oka wyglądają zwyczajnie. Posiadają jednak ważne cechy, które sprawiają, że użytkowanie ich przez osoby starsze i z dysfunkcjami jest łatwe i pozwala im normalnie funkcjonować.

Wszystkie przedmioty zaprojektowano zgodnie z zasadami design for all, czyli projektowania uniwersalnego. Według tej filozofii, przedmioty powinny być projektowane w taki sposób, aby mógłby być używane przez osoby o zróżnicowanych potrzebach w możliwie szerokim zakresie, bez potrzeby adaptacji. To produkty, które zostały zaprojektowane dla prawdziwych ludzi, a nie statystycznych odbiorców.

Wystawie towarzyszyć będzie bogaty program wykładów i warsztatów, w trakcie których poszerzymy wiedzę na temat dostępności i poddamy dyskusji zasadność projektowania uniwersalnego. Dodatkowo, na warsztatach skierowanych do projektantów, zaprojektujemy przedmioty zgodne z zasadami design for all. W programie znajdą się również warsztaty dla dzieci i młodzieży, które w interaktywny sposób będą mogły zapoznać się z tematem projektowania uniwersalnego.

Wystawa organizowana jest przez Centrum Designu Gdynia w Galerii Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy Alei Zwycięstwa 96/98 w Gdyni. Otwarta będzie od 24 listopada br. do 25 stycznia 2013 roku codziennie w godzinach 10-18. Jej kuratorem jest prof. Marek Adamczewski, Kierownik Pracowni Projektowania Produktu w Katedrze Wzornictwa gdańskiej ASP, ekspert w kompleksowym opracowaniu wzorniczym produktów, Designer Roku 2006 oraz partner merytoryczny Centrum Designu Gdynia.

źródło: PPNT, Centrum Designu Gdynia
Więcej informacji >>

 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78