Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Balticlab - nabór uczestników bezpłatnych warsztatów w Sztokholmie jeszcze tylko do 12 listopada!

277023_285844304854329_818088428_n.jpg

Instytut Wzornictwa Przemysłowego otrzymał dziś informację o trwającym jeszcze tylko do 12 listopada (poniedziałek) naborze uczestników warsztatów dla młodych talentów branży kreatywnej i start-up.


Balticlab - program dla młodych przedsiębiorców i ludzi kreatywnych, realizowany przez Radę Państw Morza Bałtyckiego i Instytut Szwedzki poszukuje osób w wieku pomiędzy 21 i 30 rokiem życia, pochodzących ze Szwecji, Litwy, Polski i Kaliningradu i Petersburga, które w dniach 14 – 17 grudnia wezmą udział w bezpłatnych warsztatach w Sztokholmie.

Moderatorzy i cenieni wykładowcy podzielą się swoimi doświadczeniami, zainspirują i dostarczą narzędzi i praktycznych metod, które pomogą uczestnikom lepiej wykorzystywać ich talent i wizje. Wśród prelegentów będzie m.in. Antanas Mockus, legendarny były burmistrz Bogoty w Kolumbii, znany z innowacyjnego podejścia do prowadzenia polityki, m.in. za pomocą happeningów, twórczej walki z przestępczością, wspierania integracji i nieszablonowego angażowania społeczeństwa do działań obywatelskich.
Uczestnicy wezmą udział w warsztatach, w których za pomocą technik takich jak mapping, czy storytelling opowiedzą m.in. o swoich ideach, pomysłach, doświadczeniach w realizacji projektów i biznesu. Organizatorzy planują również panele poświęcone kulturze, edukacji, mediom i przedsiębiorczości.
To wyjątkowa okazja nie tylko, aby poznać wielkie osobowości mające doświadczenie w realizacji projektów, ale także podzielić się praktycznymi umiejętnościami, pomysłami na biznes i projekty, nawiązać sieć kontaktów w regionie Morza Bałtyckiego oraz pozyskać kontakty do przyszłych projektów.
Balticlab jest wspólnym projektem prowadzonym przez Radę Państw Morza Bałtyckiego (Oddział w Sztokholmie) oraz Instytut Szwedzki skierowanym do młodych utalentowanych osób działających w branży kreatywnej w regionie Morza Bałtyckiego. Celem projektu jest stworzenie możliwości współpracy i zdobywania umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu.
Organizatorzy pokrywają koszty związane z udziałem w warsztatach.

Więcej informacji na stronach organizatora >>
http://www.cbss.org/CBSS-The-Council/balticlab-call-for-applicants
oraz Facebook
http://www.facebook.com/BalticLab
 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78