Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

2.0.12. PRZEMYSŁY KREATYWNE - konferencja w dniach 13-14 listopada w Krakowie

top_kprzemysly_kreatywne_2012.jpgJak wypromować swoją twórczość? Jak kreatywny pomysł zamienić w dochodowy biznes? Jak chronić autorską koncepcję od pomysłu do realizacji? Gdzie przebiega granica pomiędzy oryginalnością a naśladownictwem? Nauka i biznes – współpraca czy rywalizacja?
Odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących pytań można będzie poszukać podczas wydarzenia organizowanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego oraz Fundację Rozwoju Kina - 2.0.12 PRZEMYSŁY KREATYWNE.

W programie imprezy która odbędzie się w dniach 13-14 listopada br. w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie zaplanowano m.in. dwudniową konferencję, cykl warsztatów, paneli dyskusyjnych oraz pokaz filmu "Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa" zrealizowanego przez DOMO+ w koprodukcji z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego i we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie.

Wydarzenie jest kontynuacją zeszłorocznego projektu 2.0.11.PRZEMYSŁY KREATYWNE , poświęconego relacjom pomiędzy twórczością i biznesem, projektowaniu na potrzeby nowych technologii i trendom we współczesnym wzornictwie. Podczas tegorocznego spotkania odbędą się dwa główne panele tematyczne dotyczące powiązań nauki z biznesem w sferze przemysłów kreatywnych oraz pojęcia oryginalności w świetle prawa autorskiego i etyki.

W panelu dyskusyjnym, który odbędzie się pierwszego dnia udział wezmą m.in.: prof. Grażyna Prawelska-Skrzypek - Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Krzysztof Krzysztofiak - Prezes Krakowskiego Parku Technologicznego, Piotr Żygadło - Wiceprezes Artfiex Mundi, Katarzyna Żyła - Prezes Simply User, Małgorzata Skibska-Zielińska - Zastępca Kierownika Działu Koordynacji, Studiów i Analiz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Tematyka dyskusji to m.in. rozwój organizacji a innowacje i nowe technologie; wysokie koszty współpracy nauki i biznesu?, czy opłaca się wdrażać innowacyjne rozwiązania, brak odpowiednio wyszkolonych kadr, czy oferty uczelni są dostosowane do rynku, instytucjonalne wsparcie dla relacji przemysł – nauka.
Drugiego dnia kluczowymi zagadnieniami będą Kreatywność – Innowacja – Etyka, czyli prawo, sztuka, dizajn i nowe media. W konferencji udział wezmą specjaliści z dziedziny prawa, sztuki i dizajnu oraz nowych mediów. Renata Kalarus, projektantka mebli i wnętrz, właścicielka Salonu Metaforma, prof. Artur Tajber z ASP w Krakowie, artysta interdyscyplinarny, performer, prof. Ewa Nowińska z Instytutu Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr Krystyna Łuczak-Surówka z ASP w Warszawie, historyk i krytyk dizajnu, specjalistka od historii polskiego wzornictwa.

Organizatorzy przygotowali również szereg warsztatów i spotkań poświęconych prawu, rachunkowości, marketingowi w przemysłach kreatywnych, nowym mediom, zarabianiu na innowacjach.

Wstęp wolny. Ilość miejsc jest ograniczona. Więcej informacji na stronie organizatora >>
 

 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78