Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Małopolski Festiwal Innowacji w dniach 8 - 12 października

mfi-2012-k.jpg

 

 

 

 

 

 


Od 8 do 12 października w kilku miastach Małopolski odbywać się będą wydarzenia w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

Festiwal otworzy organizowana w Międzynarodowym Centrum Kultury konferencja Innowacje - niezbędny czynnik nowoczesnej architektury gospodarczej, a zakończą Małopolskie Targi Innowacji. Do udziału w tegorocznym Małopolskim Festiwalu Innowacji zostały zaproszone małopolskie, a także ogólnopolskie instytucje. Poza Krakowem wydarzenia Festiwalu będą miały miejsce w Tarnowie, Nowym Sączu, Chrzanowie, Rabce-Zdroju i Nowym Targu.
W ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji odbędą się m.in. Małopolskie Targi Innowacji, konferencje, panele dyskusyjne, szkolenia, spotkania i wystawy.
Podczas tych wydarzeń poruszone zostaną m.in. tematy nowej Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Małopolskiego i ściśle z nią związanej kolejnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, innowacji w dziedzinie life science i medycynie, rozwoju innowacji w sektorze IT, ochronie własności intelektualnej, wspierania młodej przedsiębiorczości (na przykładzie fińskich doświadczeń), wdrażania innowacji w firmach, innowacyjnej strategii biznesowej Blue Ocean Strategy, czy też budownictwa energooszczędnego. MFI zakończy się 12 października na Małym Rynku w Krakowie – jego podsumowaniem będzie piąta edycja Małopolskich Targów Innowacji, w których udział weźmie ponad 50 firm reprezentujących branże, takie jak motoryzacja, biotechnologia, informatyka, telekomunikacja, firmy narzędziowe, jubilerskie, szkoleniowe, związane z branżą budowlaną i wiele innych. Wśród wystawców będą m.in. zwycięzcy konkursów innowacyjności, firmy, których produkty i technologie uzyskały patenty oraz podmioty, które prowadzą badania i współpracują z naukowcami.

Więcej informacji >>

 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78