Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Targi Wiedzy Graficznej 2012 już w październiku w Warszawie

LogoTWG2012_02-600x419.jpgOd 26 do 28 października 2012 już po raz drugi odbędą się w Warszawie Targi Wiedzy Graficznej, organizowane przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej.

To jedyne tak duże wydarzenie w Polsce w całości poświęcone projektowaniu graficznemu. W ciągu trzech dni trwania festiwalu odbędzie się ok. 140 konsultacji indywidualnych, 40 prezentacji i wykładów, 4 dyskusje tematyczne, 4 różne warsztaty oraz całodniowa konferencja, poświęcona kondycji dizajnu w szerokim społecznym i ekonomicznym kontekście, a także Bring Your Own Beamer – efemeryczna wystawa projekcji multimedialnych.

W założeniu organizatorów Targi będą integrować wiedzę teoretyczną ze specjalistycznymi poradami branżowymi, najświeższymi tendencjami oraz historią polskiej grafiki użytkowej, profesjonalnymi case studies, self-publishing oraz warsztatami druku vintage, occupy design i projektowaniem dla biznesu. Atrakcję stanowić będą również zaproszeni goście – najlepsi twórcy wszystkich dziedzin projektowania graficznego (od typografii poprzez plakaty, ilustracje, opakowania, branding, projektowanie prasy, kończąc na wizualizacji i mappingu).

Konsultacje indywidualne to możliwość 40-minutowego spotkania z wybranym specjalistą danej dziedziny projektowej np. w celu porady technicznej czy też konsultacji portfolio. Seria wykładów będzie poświęcona praktyce, teorii oraz historii projektowania. Projektanci z Polski i z zagranicy zaprezentują swoje portfolio i case studies, nieznane momenty historii polskiej grafiki użytkowej, specjalistyczną wiedzę oraz reguły funkcjonowania w branży. Podczas wydarzenia odbędzie się również seria moderowanych debat i dyskusji panelowych poświęconych różnorodnym tematom środowiskowym i branżowych. Od omówienia zasad tworzenia dobrych konkursów projektowych, poprzez dyskusję o modelach biznesowych w designie, ale też możliwościach realnego wpływu społecznego projektantów. Targi dają także możliwość spotkania z organizatorami najważniejszych wydarzeń poświęconych wzornictwu z Polski (Łódź Design Festival), ze Szwecji (Kolla! Poster), z Bułgarii (Sofia Design Week), Niemiec (TYPO Berlin) oraz Holandii (What Design Can Do).
W ramach festiwalu obędzie się seria warsztatów poświęconych typografii generatywnej, self-publishingowi, zarządzaniu kolorem w druku i obrazie, tradycyjnym technikom drukarskim i introligatorskim.
W ramach Targów Wiedzy Graficznej odbędzie się również Międzynarodowa konferencja pod tytułem „Czy naprawdę potrzebujemy dobrego dizajnu?”, która wprowadzi krytyczną refleksję nad współczesną kondycją dizajnu w szerokim społecznym i ekonomicznym kontekście. Konferencja podda refleksji zagrożenia płynące z hegemonii profesjonalnego myślenia projektowego oraz możliwe alternatywy: dizajn amatorski, poor design, czy antydizajn. W konferencji wezmą udział światowej sławy krytycy i historycy dizajnu z Wielkiej Brytanii: Rick Poynor i Guy Julier, Holender Bas van Beek, Birgit S. Bauer, redaktorka niemieckiej platformy „designkritik” oraz typografka i filozofka z Austrii, Susanne Dechant oraz twórca gazety „Occupied Times” Tzortzis Rallis.

Organizator: Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej
Termin: 26 – 28 października 2012 (piątek-niedziela)
Miejsce: 1500 m2 do wynajęcia, ul. Solec 18, Warszawa

Więcej informacji:
Targi Wiedzy Graficznej 2012 >>
STGU >>

 


 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78