Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

27 września rozpoczęło się 23. Biennale Designu w Lublanie

BIO_23_Prticek_Mesto_Kvadrat.jpgW dniach 27 września - 11 listopada w stolicy Słowenii, Lublanie potrwa BIO 23.

Międzynarodowe Biennale Designu BIO (skrót od słoweńskiej nazwy wydarzenia – Bienale oblikovanja) jest, wraz z Budapeszt Design Week, Łódź Design Festival i Belgrad Design Week jednym z najbardziej wszechstronnych wystaw współczesnego designu w regionie Europy Środkowej.
Biennale w Słowenii jest jednym z nielicznych na świecie międzynarodowych wydarzeń poświęconych wzornictwu mogących się poszczycić prawie 50 letnimi tradycjami. Od pierwszego Biennale w 1964 roku odbyło się 22 razy. Każda kolejna edycja budowana jest wokół określonego tematu. W tym roku hasłem są „Design Relations”.

W założeniu organizatorów BIO.23 ma być prezentacją świeżych, zaskakujących, innowacyjnych, a nawet rewolucyjnych produktów, pomysłów i koncepcji z dziedziny wzornictwa przemysłowego, komunikacji wizualnej. Program wydarzenia to międzynarodowa wystawa główna oraz bogaty program imprez towarzyszących, takich jak filmowe maratony, prezentacje, warsztaty i wycieczki oraz wystawy.
Eksponowane na wystawie głównej prace zostały wybrane spośród zgłoszeń otrzymanych w ramach naboru ogłaszanego przez BIO. Organizatorzy otrzymali łącznie 437 zgłoszeń z 38 krajów, spośród których wybrano ostatecznie 101 prac z 27 krajów. W tym roku muzeum postanowiło po raz pierwszy powierzyć wybór eksponatów i tematu wystawy światowej sławy kuratorom Margriet Vollenberg i Konings Margo z holenderskiej pracowni Organisation in Design.
Eksponaty podzielone są na cztery główne kategorie: technologia, cyfryzacja, globalizacja, i produkty, oraz kilka podkategorii, m.in.: zdrowie; maszyny i procesy, nauka (technologia), powrót do rzemiosła, przetwarzanie danych i projektowanie graficzne, społeczne / lokalne, środowisko miejskie oraz inteligentne rozwiązania.
Spośród wyselekcjonowanych prac, międzynarodowe jury wybierze laureata Złotego Medalu.
 

Więcej informacji >> www.bio.si

 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78