Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

W dniach 11-12 września 2012 w Helsinkach odbędzie się międzynarodowa konferencja pod hasłem „Designing a People Centered Future”.

designing_a_people_centred_future_logo.gifZagadnienie projektowania skupionego na użytkowniku będzie tematem przewodnim konferencji, która odbywa się w ramach helsińskiego Design Week.

W ciągu dwóch dni trwania konferencji, od 11 – 12 września br., najwięksi światowi eksperci z dziedziny user-centrered design oraz technologii cyfrowych, projektanci, naukowcy oraz przedsiębiorcy działający w branży kreatywnej zaprezentują najlepsze i najnowsze rozwiązania z Wielkiej Brytanii, Finlandii i innych krajów europejskich w dziedzinie projektowania user-centered, czyli projektowania przyjaznych produktów poprzez ukierunkowanie procesu projektowego na potrzeby finalnego odbiorcy.
W programie m.in. trendy w projektowaniu user-centered w sferze usług, biznesu, nowych technologii, publicznej – m.in. w kontekście rozwoju tzw. inteligentnych miast.
Prelekcje będą dotyczyły zarówno sektora prywatnego, jak i publicznego. Kluczowym zagadnieniem będzie wykorzystanie projektowania zorientowanego na użytkownika dla cyfrowych innowacji, tak by jako narzędzie kreowania innowacji, zwiększania konkurencyjności firm i zysku. Drugi dzień konferencji to przede wszystkim liczne sesje warsztatowe i dyskusje.

Helsinki są Światową Stolicą Designu 2012, a konferencja stanowi jeden z ważnym punktów programu Tygodnia Designu w Helsinkach (Helsinki Design Week). Konferencja odbędzie się w Aalto Design Factory.

Więcej informacji >>

 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78