Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Kielecki Park Technologiczny nawiązał współpracę z Parkiem Naukowo Technologicznym Galileo w Padwie

KPT.jpgDzięki listowi intencyjnemu podpisanemu 7 września br. z Parkiem Galileo w Padwie, Kielecki Park Technologiczny dołączy do sieci bibliotek materiałowych MaTech, której inicjatorem jest włoski Park Naukowo Technologiczny (Parco Scientifico e Technologico Galileo).

To miejsce w którym znajduje się wielotysięczna baza wzorów różnego rodzaju materiałów. W Kielcach powstanie filia włoskiej instytucji, pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej.

Kielecki Park Technologiczny od partnerów otrzyma już zebrane materiały, a ze swojej strony będzie je wzbogacać o patenty polskich naukowców i najciekawsze rozwiązania wyszukane w Polsce. W MaTech wielu przedsiębiorców będzie mogło wybrać interesujące ich materiały i w ten sposób rozwiązać problemy techniczne z którymi się borykają. Biblioteka będzie częścią laboratorium Labdesign, które powstaje w KPT.

Kolejnym elementem porozumienia będzie współpraca ze Szkołą Designu w Padwie (Scuola Italiana Design). W czerwcu 2013 roku 15 studentów kierunków artystycznych będzie mogło wziąć udział w warsztatach zorganizowanych przez Szkołę Designu z Padwy. Przez tydzień będą współpracowali z firmami, które zamawiają wzory produktów właśnie w tej szkole, m.in. firmy Ferrero, DeLonghi oraz Whirpool. Możliwość szkolenia we Włoszech otrzymają także nauczyciele wzornictwa – na takie szkolenia wyjedzie 8 osób.

Międzynarodowa Szkoła Designu w Padwie powstała w 1991 roku. Misją uczelni jest kształcenie i wspieranie w profesjonalnym rozwoju przyszłych designerów oraz promocja kultury i wiedzy na temat wzornictwa wśród przedsiębiorstw. Do najważniejszych zadań uczelni należy także prowadzenie usług w zakresie doradztwa, konsultingu tj. wdrażania innowacyjnych produktów w przedsiębiorstwach.
Szkoła Designu współpracowała dotychczas ze 130 firmami, m.in. o: Alfa Romeo, Aprilia, Arneg, Benetton, Chicco- Artsana, DeLonghi, Diesel, Electrolux, Ferrero, Fiat.

więcej >> Kielecki Park Technologiczny


 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78