Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Do 6 września trwa XXII Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój

Tegoroczne Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój odbywa się w dniach 4- 6 września, pod hasłem „Nowe wizje na trudne czasy. Europa i świat wobec kryzysu”.

Forum organizowane jest od roku 1990. Konferencja jest corocznym spotkaniem przedstawicieli polskiego i międzynarodowego biznesu, gospodarki oraz polityki. Na przestrzeni kilkunastu lat impreza stała się cenionym i poważanym w całej Europie wydarzeniem gospodarczym.
W programie wydarzenia m.in. debata „Inwestycje, umiejętności i przyszłość Przemysłów Kreatywnych. Czy Europa potrafi efektywnie konkurować na arenie światowej?” Debata poświęcona będzie działalności gospodarczej, której źródłem jest kreatywność i talent. Działalność ta może przynosić znaczne dochody i tworzyć nowe miejsca pracy. Uważa się, że zyski z przemysłów kreatywnych w krajach Unii Europejskiej przewyższają te generowane przez przemysł motoryzacyjny. Wielu ekonomistów uważa, że przemysły kreatywne mogą stać się nową siłą napędową europejskiej gospodarki.
O tym, czy Europa powinna wspierać rozwój przemysłów kreatywnych dyskutować będą: Andrew Williams, dyrektor British Council w Polsce (Wielka Brytania), Monika Smoleń-Bromska, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Ian Livingstone, life president, Eidos (Wielka Brytania), Dinah Taine, doradca, Rząd Wielkiej Brytanii, dyrektor generalny, Skillset (Wielka Brytania); Caterina Selada, dyrektor Działu Badań, Intelligence In Innovation, INTELI (Portugalia) oraz Martin Smith, rzecznik i specjalny doradca, Ingenious Media (Wielka Brytania).

Więcej >>
 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78