Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Laboratorium Szybkiego Prototypowania 3D powstanie w Kieleckim Parku Technologicznym.

KPT.jpgW Kieleckim Parku Technologicznym, w Inkubatorze Technologicznym przy ulicy Olszewskiego 6 w Kielcach powstaje Laboratorium Szybkiego Prototypowania 3D.

Przedsiębiorcy z województwa świętokrzyskiego będą mogli bezpłatnie zlecić Laboratorium wykonanie prototypu lub modelu 3D. Wystarczy, że przedstawią pomysł na produkt, a nowa komórka przygotuje projekt, prototyp, model 3D, a nawet krótką serię artykułu. Będzie można też sprawdzić, z jakich materiałów powinien być wykonany produkt. Technopark będzie się specjalizował w wykonywaniu prototypów z żywicy i proszków metalu. Pierwsze firmy będą mogły skorzystać z pomocy Laboratorium już w 2013 roku.
Dyrektor Technoparku, Szymon Mazurkiewicz zapowiada wsparcie rozwoju wzornictwa we wszystkich branżach. W tej chwili ofertą najbardziej zainteresowania jest branża ceramiczna i meblarska. Wkrótce KPT nawiąże również współpracę na zasadzie transferu wiedzy z Wyższą Szkołą Designu w Padwie.
Metoda szybkiego prototypowania, lub też Rapid Prototyping to metoda służących do szybkiej, precyzyjnej i powtarzalnej produkcji elementów 3D. Metodę tę można z powodzeniem stosować we wczesnych fazach procesu rozwoju, np. aby wyprodukować trójwymiarowy model lub pierwszy prototyp geometryczny oraz w dalszych fazach takich jak: faza wzorca funkcjonalnego, faza prototypu, faza serii próbnej. Pozwala to zweryfikować przyjęte przez projektantów rozwiązania techniczne, funkcjonalne i estetyczne już we wczesnej fazie rozwoju nowego produkty.

Więcej >>

 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78