Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Wśród nowości w Bibliotece IWP - 3D czyli Dizajn Dla Dzieci

Najnowsza publikacja BWA Wrocław – „Zeszyty do dizajnu” wypełniają lukę na polskim rynku wydawniczym książek o projektowaniu skierowanych do dzieci.

To seria 9-ciu zeszytów oraz plakat „Krótka historia dizajnu” przeznaczona dla dzieci w wieku 6-12 lat, jak również dla ich rodziców. Autorki Magdalena Kreis i Natalia Romaszkan od kwietnia 2010 prowadzą warsztaty „3D czyli Dizajn Dla Dzieci” i właśnie doświadczenie zdobyte podczas zajęć z najmłodszymi skłoniło je do wydania książki, której założeniem jest przedstawienie w przystępny sposób zagadnień związanych w dizajnem. Za kształt artystyczny książki odpowiadają wrocławscy graficy – Wojciech Kołacz (Otecki) oraz grupa PROJEKTOR (Joanna Jopkiewicz i Paweł Ł. Borkowski).

2-3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


fot. materiały prasowe

Książka przedstawia najmłodszym czytelnikom i czytelniczkom zagadnienia związanych z dizajnem –prezentuje proces projektowania i produkcji (meble, moda, projektowanie graficzne, opakowania, sprzęty domowe, ceramika i szkło, zabawki, pojazdy). Przybliża również specyficzne pojęcia takie jak: proces projektowania, wzornictwo, dizajner, projekt, prototyp, produkt.

10-11.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. materiały prasowe

Tekst w założeniu autorek ma zachęcać do przyglądania się własnemu otoczeniu, badania sprzętów, produktów, materiałów, tworzyw itd. Każdy zeszyt to także pomysły na wspólne działania dzieci i rodziców, spacery badawcze po domu oraz zadania, które pojawiają się na końcu każdego zeszytu. Wszystko to stanowi pretekst do rodzinnego spędzania czasu, wspólnego czytania i zabawy w projektantów.
O dużym sukcesie książki świadczy fakt, że cały nakład „Zeszytów do dizajnu” rozszedł się w zaledwie 48 godzin.
3D czyli Dizajn Dla Dzieci - znajduje się w zbiorach Biblioteki IWP.

zeszyt_8.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. materiały prasowe

Więcej informacji www.zeszytydodizajnu.pl
Seria 9-ciu zeszytów wraz z wkładką Krótka historia dizajnu
Tekst: Magdalena Kreis i Natalia Romaszkan
Redakcja: Katarzyna Roj
Ilustracje do Zeszytów: Wojciech Kołacz / OTECKI / www.otecki.com
Skład, projekt okładek, projekt graficzny serii:
Grupa PROJEKTOR / Joanna Jopkiewicz i Paweł Ł. Borkowski / www.grupa-projektor.com
 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78