Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Konkurs na instalację przestrzenną inspirowaną tradycjami wędkarskimi.

ryba.jpgPomnik Przynęty, ryby dmuchane, latające i nieskończone, a także wieloryby, dżdżownice, na których można usiąść, „Sieciska” – czyli meble inspirowane sieciami wędkarskimi – to wszystko będzie można zobaczyć i złowić podczas nowego projektu Izy Rutkowskiej z Fundacji Form i Kształtów.


Po sukcesie Grzybobrania, które odbyło się jesienią 2011 roku w Parku Kultury w Powsinie, nadszedł czas na zarażenie mieszczan pasją do łowienia ryb w krajobrazie miejskim. Obiekty, które 23 września 2012 złowimy w Parku Moczydło będą unikalne, każdy z nich wykona inny projektant.
Do Wędkowania zaproszeni zostali między innymi: Robert Czajka, Dominik Cymer & Kasia Lorenz, Fajne Chłopaki, Iza Gkagkanis, Michał Jońca, La Polka, Ola Mirecka i Jamie Shaw, Natalia Mleczak, Marta Niemywska & Dawid Grynasz, Matylda Sałajewska, Tomek Saciłowski, Marta Wajda.
Wędkowanie będzie niecodzienną okazją do spotkania z designem w przestrzeni publicznej.

Każdy, kto ma pomysł na wykonanie instalacji inspirowanej tradycjami wędkarskimi może do 24 sierpnia 2012 zgłosić go w Konkursie na Obiekt Wodny.
Zwycięski projekt wybierze jury w składzie: Marek Cecuła/Design Centrum Kielce, Sebastian Cichocki/Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Magdalena Frankowska/Fontarte, Ewa Janczukowicz-Cichosz/Centrum Designu Gdynia, Bogna Świątkowska/Bęc Zmiana, Marta Wójcicka/Przetwory i Iza Rutkowska/Fundacja Form i Kształtów.
Efektem konkursu będzie sfinansowanie produkcji najlepszych instalacji i ich prezentacja w ramach projektu Wędkowanie.

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy i regulamin: www.formyiksztalty.pl

Wędkowanie
23 września 2012 12:00-18:00
Park Moczydło, Warszawa

 

 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78